Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 16:15
 
Enver Han Mazbatasını Aldı
Malatya Barosunda Pazar günü gerçekleştirilen genel kurulda, 269 oyla yeniden başkanlığa seçilen Avukat Enver Han, mazbatasını alarak 3'üncü dönem için göreve başladı.
Video Haber Haberi
Enver Han Mazbatasını Aldı

Adliye binası toplantı salonunun da Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Savran, Adalet Komisyon Başkanı İzzettin Duman’ın katılımı ile düzenlenen törende Enver Han, Adalet Komisyon Başkanı İzzettin Duman’dan mazbatasını teslim aldı. 

Mazbata teslimi öncesi Adalet Komisyon Başkanı İzzettin Duman Baro Başkanı Enver Han’a yeni döneminde başarılar diledi.

Baro Başkanı Enver Han ise;“Biz hukukun üstünlüğüne inanmış, yargı bağımsızlığını sonuna kadar savunacak olan kişileriz. Bağımsız savunmanın hakkını ve hukukunu sonuna kadar savunan barolar olarak dimdik ayaktayız. Görevimizi ifa etmeye devam ediyoruz. Pazar günü itibariyle bir seçimimiz oldu. Meslektaşlarımızın takdiriyle yeniden üçüncü dönem baro başkanlığını yürütmek üzere bugün göreve başlıyoruz. Sağ olsunlar Cumhuriyet Başsavcım ve Adalet Komisyon Başkanımız buradalar. Başkanımızın elinden mazbatayı alıyor olmak bana büyük bir gurur veriyor. Avukat olmadan yargılama olmaz. Bugün bunu başkanım ve başsavcım ile birlikte yeniden sergilemiş olduk. Tüm yönetim, denetim ve üst kurula seçilen arkadaşlarımız ile birlikte mazbatamızı alacağız. Malatya’mıza, hukuk camiamıza hayırlı olmasını dilerim” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Enver, Han, Mazbatasını, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı