Haber Detayı
13 Mayıs 2019 - Pazartesi 14:08
 
Erdoğan Ünverdi İçin Anma Etkinliği
Geçtiğimiz aylarda aramızdan ayrılarak Hakka Yürüyen Alevi Eşit Yurttaşlık Derneği Eski Başkanı Erdoğan Ünverdi için anma ve lokma etkinliği düzenlendi.
Video Haber Haberi
Erdoğan Ünverdi İçin Anma Etkinliği

Malatya Yeşilyurt Paşaköşkü mahallesinde bulunan dernek binasında gerçekleştirilen etkinliğe CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya Baro Başkanı Enver Han ile bazı STK temsilcileri, basın mensupları, dernek yönetimi ve üyeleri ile ailesi ile sevenleri katıldı.

Erdoğan Ünverdi'nin Ölümü ile birlikte dernek başkanlığına geçen Cemal Aladağlı ise, Erdoğan Ünverdi'yi özlemle andıklarına vurgu yaparak, anma etkinliğine katılım sağlayan herkese teşekkür ederek şunlar söyledi;"Aramızdan ayrılıp, Hakka yürüyen Erdoğan Ünverdi dedemiz için lokma etkinliği düzenledik. Erdoğan dedemizin anısını yaşatmak adına bu etkinliği düzenledik"

"ÖLÜMÜ BİZİ DERİNDEN ÜZDÜ"

Malatya Söz Gazetesi Yönetim Kurulu üyesi Gazeteci M. Duran Özkan, Erdoğan Ünverdi'nin ölümünün kendilerinde büyük bir üzüntü yarattığını ifade ederek şunları söyledi; "Her ölüm erken ölüm. Ama Erdoğan dedenin ölümü gerçekten erkendi. Beklediğimizi ölüm değildi. Bizden ayrılmasını hiç aklımızdan geçirmedik. Birden bire her şey gelişti. Birden bire oldu ve inananın bizler bir şok yaşadık. Bu derneği Erdoğan dedeyle birlikte kurmuştuk. Her ne kadar ben yönetim kurulunda yer almasam bile, tüzük çalışmalarında birlikte yol almıştık. Benim en iyi arkadaşımdı, dostumdu. aynı zamanda dedemizdi. Erdoğan dedeyi bir süre öncesine kadar çok fazla tanımıyordum ama Alevi Platformu sürecinde kendisiyle çok samimi olduk. Öncesini bir gazeteci, bir basın mensubu olarak tanıyorum. Platformu oluşturduğumuzda bizlere en çok katkıyı sunanlardan bir tanesiydi. Çok heyecanlıydı. O, Alevilerin birlikteliği anlamında oluşan birliktelikte, ciddi atılımlarda bulundu. Platform işlerini daha önce biraz ileride bodrum katında yürütüyorduk. Sonrasında buraya geldik ve yasal olsun, statüleşerek yerine otursun diye burada derneği açtık. Kendisi burada da çok mutluydu. Alevi topluma hizmet edilmesinden, Cem etkinliklerini yürütülmesinden gerçekten çok mutluydu. Ama kendisi sürekli olarak bir rahatsızlığından bahsediyordu. Kedisi ile birlikte, İmam Rıza'nın türbesine gidecektik. Rahatsızlığı nedeniyle ertelemek zorunda kaldık. Kendisi bu konuda bizi yalnız  bıraktı. Ama önümüzdeki süreçte İmam Rıza'ya gideceğim, kendisi anıda gideceğim ve onun için dua edeceğim. Ben bu kısa sürede dedemden memnundum. Umarım dedemde bizlerden memnun kalmıştır. Biz, Alevi topluluğun önde gelenleri, onu saygı ile anıyoruz ve mücadelesi önünde de saygıyla eğiliyoruz. Bize daima ışık tutacak, daima bize rehberlik edecek. Bu inanç içerisindeyim. Buraya katıldığınız ve dedeyi anmada bizlere destek verdiğiniz için hepinize teşekkür ederim"

Sadık Gökgöz; "Allah, Kur'anda derki, ' Benden geldiniz, bana geri döneceksiniz' Hepimiz Allah'tan geldik ve geri Allah'a döneceğiz. Bu dönüşe, Rabbim bizleri hazırlıyor. Nimetler vermiş anne, baba, kardeş, akraba gibi. Vatan, millet, toplum vermiş.  'Öyle yaşayın ki, dünyadan bana döndüğünüz zaman sizin için ağlayanlar, sizin anılarınızı anan ve anılarınızı yaşatanlar olsun. Öyle yaşayın, öyle bana gelin. Bana gelirken, bu yaşantınızda çocuk masumiyetinden fazla uzaklaşmadan gelin' diyor" ifadelerinde bulunan Gökgöz, Hakka yürüyen Erdoğan dedeyi saygı ve özlemle andıklarını söyledi.

 Yapılan konuşmaların ardından Dernek yönetim kurulu üyesi ve Şeyh Hasan Ocağı Pirlerinden Aydın Gültekin'in'de dua okudu.  Anma ve lokma etkinliği semah dinletisiyle devam etti.    

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Erdoğan, Ünverdi, İçin, Anma, Etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı