Erman Ilıcak Fen Lisesi Eğitime Başladı
Haber
16 Ekim 2020 - Cuma 15:56
 
Erman Ilıcak Fen Lisesi Eğitime Başladı
Rönesans Holding bünyesinde sosyal projelere devam eden Rönesans Eğitim Vakfı tarafından yapılan Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi, Türkiye'nin geleceğine yön verecek yüzlerce genç için bilim ve eğitimin yeni dönemini başlattı.
Video Haber Haberi
Erman Ilıcak Fen Lisesi Eğitime Başladı

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Yakınca Mahallesi'nin 1. Derece deprem bölgesi olması dikkate alınarak tasarlanan, 43.376 m 2 alan üzerine konumlandırılan Malatya Erman Ilıcak Fen Lisesi; iki blok ve 20 sınıftan oluşan ana eğitim binası ile 247 kişilik konferans salonu, en yüksek teknoloji ile donatılmış 6 adet laboratuar ve yurt binasından oluşuyor.

"STANDARTLAR ÜST SEVİYEDE"

Okul'un detayları hakkında bilgiler veren okul müdürü Vahap Yıldız; " Malatya fen lisesi 1986’dan bu yana Türkiye vitrininde olan zamanın Milli Eğitim Bakanı hemşerimiz Metin Emiroğlu tarafından açılan ve Türkiye’ye mal olan bir okul yetiştirdiği öğrenciler, mezunları ve gelen öğrencilerle beraber bölgesinde sürekli olarak söz sahibi olan bir okulumuz ve her yıl üstüne bir şeyler katarak devam eden okulumuz öğrencilerimizin başarıları özellikle son 6 yılda 3 tane Türkiye birincisi çıkaran bir okul hem üniversite sınavlarındaki başarıları hem de proje yarışmalarındaki başarılarıyla adından sürekli bahsettiren bir okul olmuştur. Ve günümüze geldiğimizde yeni binasıyla yeni kampüs alanıyla belki Türkiye’de olamayan ve belki Türkiye’de özel olsun kamu olsun hiçbir ortamda olmayan standartlarda bir okula sahip yaklaşık 1 yıl içerisinde inşaatı tamamlanan bir okul 42 dönümlük Alan üzerinde eğitim binamız 20 derslikli atölye, laboratuarları, spor salonu,  kız erkek pansiyon binası ve eğitim binası her biri müstakil olacak şekilde tasarlanmış ve gerçekten Türkiye standartlarının çok çok üstünde fiziksel donanıma ve kapasiteye sahip bir okulumuz. Hemşerimiz Erman Ilıcak’ın müdahil olduğu ve gerçekten her noktasında her detayında çok çok farklı dokunuşların olduğu okulumuz öğrencilerimiz için bölgemiz için ilimiz için ayrı bir motivasyon kaynağı olacaktır diye düşünüyoruz.

Bakanlığımızın açıkladığı program doğrultusunda yüz yüze eğitim faaliyetlerimizi kulumuz da yürütüyoruz. Okul sadece eğitim öğretim faaliyetlerinden öğretimin uygulandığı bir alan değildir. Aynı zamanda öğrenci için sosyal donatıların olduğu sosyal dokunuşların olduğu ve kendisini her bakımdan geliştirebileceği bir ortam olduğu zaman amacına ulaşır. Biz yeni kampüs alanımızda özellikle hem bölgemiz için hem ülkemiz için çok çok yeterli ve ülkemiz için katma değer oluşturacak bir nesil oluşturacağımızdan ve ortaya koyacağımızdan eminiz. Tüm ülke bundan kazanç sağlayacaktır. Burada yetişen nesil gelecekte çok çok iyi yerlere gelecektir. Öğrencilerimiz ve mezun ettiğimiz öğrencilerimiz hem yurt içi hem de yurt dışı deneyimleriyle ülkemizde söz sahibi konumlarda bulunmaktadır. Ben bu vesileyle özellikle kampüs alanımızın oluşturulmasında Türkiye’ye örnek olacak bu ortamın temininde destek esirgemeyen özellikle Sayın Erman Ilıcak’a değerli valimize, il milli eğitim müdürlüğümüze ve çok değerli Malatyalılara teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum." dedi.

 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Erman, Ilıcak, Fen, Lisesi, Eğitime, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı