Haber Detayı
03 Şubat 2019 - Pazar 16:18
 
Eser ‘Den Milletvekillerine Sitem
Darende Belediye Başkanı Dr.Süleyman Eser, “Cumhurbaşkanımız bir Gönüle girin, insanlarımızı kazanın diyordu. Maalesef biz o gönül almayı Malatya’daki parti temsilcilerimizden göremiyoruz” dedi.
Siyaset Haberi
Eser ‘Den Milletvekillerine Sitem

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Darende Belediyesi’ne aldığı Süpürge Aracı, düzenlenen törenle hizmete başladı. Törende bir konuşma yapan Darende belediye başkanı Dr. Süleyman Eser, Malatya milletvekillerine sitemlerini sıraladı. Başkan Eser, ““Cumhurbaşkanımız bir Gönüle girin, insanlarımızı kazanın diyordu. Maalesef biz o gönül almayı Malatya’daki parti temsilcilerimizden göremiyoruz” dedi.

Başkan Eser, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Gönül Belediyeciliği’ sözünü hatırlatarak, şunları söyledi:Darende hizmetlerin en güzeline layık ve her zaman olduğu gibi Cumhurbaşkanın yanında durmasını bilmiş bir ilçemiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın sayesinde memleketimize birçok hizmetler geldi. Darende’mizde gelen hizmetlerin başında şuan huzurunuzda bulunan eski bakanımız Bülent Tüfençi sayesinde birçok hizmetleri ilçemize aldık. Sıralasak anlatmayla bitmez. Bildiğiniz gibi Darende tarihinde mümkün olmayan doğalgazı getirdik baktığınız zaman düşündüğünüz zaman Malatya, Elazığ, Bingöl,  Siirt, Bitlis, Adıyaman, Mardin, Şırnak’ta olmayan fizik tedavi hastanesini Darende’ye getirdik. Darende kültür merkezini getirdik. Darende’ye spor merkezini getirdik. Darende’ye sahalar getirdik. Darende’ye nitelikli okul getirdik. Bu hizmetler için ne kadar teşekkür etsek azdır. Fakat değerli büyüğümüz Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Bir Gönüle girin, insanlarımızı kazanın insanlarımızın gönlünü alın’ diyordu. Maalesef biz o gönül almayı Malatya’daki parti temsilcilerimizden göremiyoruz. Ne yapıyorlar tehdit ediyorlar. Partiden atacağız, kayıtlarını sileceğiz ve şöyle yapacağız böyle yapacağız diyorlar. Bunlarla bir yere gidilmesi mümkün değil. Vatandaşın iradesi kayıp edilemez. Biz beş yıldır belediye başkanıyız sağ olsunlar bakanımızın dışında milletvekillerimiz bize 3 kere geldiler. Birer saat kaldılar. Sağ olsunlar. Bu üç saat içinde ne Darende’nin meseleleri bilebilirler nede Darende’yi tanıyabilirler nede Darende’yi anlatabilirler. İnşallah gönlüm arzu ediyor ki bundan sonra il başkanımızda, vekillerimizde Darende’ye gelsinler. Dertlerimiz dinlesinler de problemleri çözsünler. Yoksa 1 saat uğrama ile iki saat yalandan gelme ile bu sorunlar çözülmez” dedi.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN YANINDAYIZ”

Darende olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduklarını hatırlatan Eser, “Biz, Cumhurbaşkanımızın yanındayız ve onun söylediği gibi hareket edeceğiz. Biz gönüllere gireceğiz. Biz vatandaşımızın yanında olacağız, onların desteğini kazanacağız. Onların hatırlarını soracağız. Büyüklerimizin ellerinden öpeceğiz. Küçüklerimize saygı duyacağız ve onlara örnek insan olacağız yol göstereceğiz. Birlik beraberliğimizi koruyalım. İnşallah Cumhurbaşkanımızın önderliğinde hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

TÜFENKCİ: “BU BİR BAYRAK YARIŞIDIR”

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise “Başkanımıza teşekkür ediyorum. Başkanım bizi utandırdı. Hizmetleri biz tek başımıza yapmamız mümkün değil. AK Parti Cumhurbaşkanımız sayesinde yapıyoruz ve buradaki hizmetlerin tamamı da AK parti ve teşkilatı sayesinde oluyor. Hepimiz gücümüzü iki şeyden alıyoruz. Halktan ve haktan ve bu gücümüzü bize veren halk. Halkımız AK partiyi iktidara getiriyor ve onun lideri de sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan sayesinde bu hizmetleri getiriyoruz. Herkesten Allah razı olsun. Burada bir bayrak yarışı oldu. 5 yıl siz buraya hizmet ettiniz ve ondan önce başkanım hizmet etti. Şimdi bu bayrak yarışında bir hizmet yarışı başladı ve Allah nasip eder siz başka yerde başka görevlerde hizmetinize devem edeceksiniz. Çünkü sizde bu ülkenin yetiştirdiği önemli değerlerden birisiniz” dedi.

Kaynak: Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: Eser, ‘Den, Milletvekillerine, Sitem,
Yorumlar
Haber Yazılımı