Haber Detayı
08 Şubat 2018 - Perşembe 09:07
 
Eski Türkiye Yok Artık!
Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Artık Türkiye’nin hasta adam olmadığını belirterek, “Tüm dünya duymalı ve bilmeli ki, Türkiye güçlü bir Türkiye’dir. Boynumuzu büken, elimizi bağlayan, peki efendim diyen bir Türkiye yok artık” ifadelerini kullandı.
Video Haber Haberi
Eski Türkiye Yok Artık!

Sosyal Politikalardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Ak Parti Yeşilyurt kadın ve gençlik kolları ziyaret etti. Çalık’a ziyarette Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Ak Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Yeşilyurt Ak Parti ilçe Başkanı Muhammet Emin Yücekaya ile gençlik ve kadın kolları Yeşilyurt ilçe başkanları ile partililer eşlik etti.  

“KENETLENEREK YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

İlk olarak açıklamada bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Başta başkanlarım olmak üzere bütün kademelerde ve yönetimlerde yer alan arkadaşlarıma, hayırlı olsun diyorum. Bizler kongrelerimiz tamamlayarak, 2019 seçimlerine en iyi şekilde hazırlanacağız. Yeşilyurt Bölgesi, Malatya’mızın en büyük konumu haline geldi. Malatya’mız geliştirmek, Ülkemizi geliştirmek, daha iyi bir şehir oluşturmak hepimizin temel görevi. Yönetici arkadaşlarımız birlikte yoğun bir çalışma içerindeyiz. Ama bizler bir yandan da ülkemizin geleceği noktasında, bizim ana politikalarımı doğrultusunda hem genel politikalarımız, hem de Cumhurbaşkanımızın ortaya koymuş olduğu yol haritası, Başbakanımızın, genel merkezimizin, Malatya ‘da il Başkanlığımız ile birlikte tüm teşkilatlarımız ile kenetlenerek yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“CUMHURBAŞKANIMIZA SEVDALI BİR ŞEHİR”

 Ak Parti Malatya il Başkanı Hakan Kahtalı, Malatyalıların Cumhurbaşkanına sevdalı olduklarını ifade ederek, yapılacak il kongresi ve 2019 seçimleri hakkında şunları söyledi: “Teşkilatlarımız, hem gençlik hem kadın hem de il başkanlığı konusunda, Allah’a şükürler olsun yenilendi. Hem Mahalle Başkanlarımız ile birlikte hem de sandık yönetim kurulunda görevli arkadaşlarımızla birlikte ve kıymetli mahalle başkanlarımızın öncülüğünde, yapacağımız çalışmalar ile ilgili inşallah kurucu genel başkanımıza layık bir şekilde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Malatya teşkilatları güçlü bir teşkilat. Malatya destek anlamında 70 gibi bir halk desteği veren, Cumhurbaşkanımıza sevdalı bir şehir.  Bu anlamda Malatya’mızda, Bakanımız, Genel Başkan Yardımcımız ve Milletvekillerimiz ile birlikte güçlü bir şekilde temsil edilmekteyiz. 24 Şubat’ta nasip olursa inşallah il kongremizi yapacağız. Kongremizde çok kıymetli Başbakanımızı ağırlayacağız. Başbakanımız, Başbakan olarak il defa ağırlamış olacağız. Bu ağırlama yine her seferinde olduğu gibi, Malatya’nın hem Kongreleri, Hem de Mitingleri, Türkiye’de ses getirmiştir. İnşallah bu kongreyi de coşku ve heyecanla, Malatyalı hemşerilerimizin katılımıyla iyi bir şekilde geçireceğimizi umut ediyorum” dedi.

“AK PARTİNİN GÜÇLENMESİ TÜRKİYE’NİN GÜÇLENMESİDİR”

Yeşilyurt il başkanı, gençlik ve kadın kolları başkanlarını tebrik eden Öznur Çalık ise şunları söyledi: “Yeşilyurt ilçe ana kademe, kadın ve gençlik kollarımızda ortala yüzde 60’a varan bir değişim yaşandı.. Yeni kademelerimizin, gençlerimizi ve kadınlarımızın, çok kıymetli görüş düşünceleri ile güçlenerek kongrelerimiz tamamlandı. Kurucu genlik Kolları Başkanım, şimdi Yeşilyurt ilçe teşkilatı başkanım Muhammet Emin Yalçın’a, kadın kolları başkanım Esin Tanrıverdi, ana kademe il kadın kolları teşkilatında görev yaptıktan sonra, Yeşilyurt kadın kolları başkanı olarak görev aldı. Gençlik kollarımızın çok kıymetli genç başkanı Kenan Kaymaz başkanım da tebriklerimi iletiyorum, başarılarının devamını diliyorum. Sizin başarılarınız Ak parti ailesinin başarısı demektir. Ak Partinin başarısı, Türkiye’nin başarısıdır. Ak Partinin güçlenmesi Türkiye’nin güçlenmesidir” şeklinde konuştu.

“BAŞBAKANI AĞIRLAMAKTAN ONUR DUYACAĞIZ”

 24 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan il kongresini değerlendiren Çalık, kongreye katılım sağlayacak olan Başbakan’ı ağırlamaktan onur duyacaklarını söyleyerek, şu ifadelere yer verdi; “Malatya’mız da 13 ilçemizin kadın ve gençlik kolları kongrelerini tamamladık. Ana kademe ilçe kongrelerimizi tamamladık. Allah nasip ederse 24 Şubat’ta da Başbakanımızın, Malatya’ya gelişi ile de il kongremizi tamamlayıp, Malatya Büyükşehir çerçevesinde kongresini tamamlamış olacak. Sayın Başbakanımız Malatya’ya en son Ulaştırma Bakanı iken geldi. O zaman Malatya basını ‘Müstakbel Başbakan’ olarak manşet attılar. Malatya’ya ilk kez Başbakan olarak gelecek ve sayın Başbakanımıza yaraşır bir şekilde kongremizi yapacağız. Onun 15 yıldan bu yana aldığı tüm görevlerde, yolları birleştiren, dağları delen, devleti milleti ile buluşturan, azim ve kararlığı ile Türkiye’ye hizmet ede,  bugünde Başbakanımız olarak da görev alan sayın Binali Yıldırım’ı, Malatya’da ağırlamaktan çok büyük onur duyacağız.”

“PEKİ EFENDİM DİYEN TÜRKİYE YOK”

Türkiye’nin güçlü bir çizgide ilerlediğini kaydeden Çalık, tüm dünya devletlerine çağrıda bulunarak şunları kaydetti; “Uyuyan dev uyandı. Türkiye artık hasta adam değil. Türkiye artık yataktan kalmış, yoğun bakımdan çıkmış, iyileşmiş koşar adım emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. ABD Başkanın karşısında el pençe divan duran bir Türkiye’den, şimdi ona rest çeken bir Türkiye’ye gelmiş durumdayız. ABD, Türkiye’nin kendi sınırlarını korumak için vermiş olduğu mücadelede, ortaklığımız çerçevesinde ve uluslararası hukuk çerçevesinde Terörle verdiğimiz mücadeleye destek vermek zorunda. ABD’nin DEAŞ’ı ortadan kaldırmak amacı ile vermiş olduğu sözde mücadeleyi, diğer terör örgütleri içinde vermesi gerekir. DEAŞ’la en büyük mücadeleyi Türkiye vermiştir. Bugün Türkiye, PKK’nın, PYD’nin, KCK’nın, DEAŞ’ın ve FETÖ’nün yapmış olduğu tahribatı ve terör saldırılarının tamamını ortadan kaldırmak için mücadele ediyor. Bizim en büyük hedefimiz, ülkemizin sınırları çerçevesinde, sınırlarımıza hiçbir terör örgütüne müsaade etmedik etmeyeceğiz. Güçlü Türkiye’nin fotoğrafı için elimizden geleni yapacağız. Terör örgütü olarak ilan edilen PKK’nın uzantıları içinde gerekli tedbirlerin alınması gerekir. ABD’nin PKK’ya, PYD’ye, YPG’ye verdiği silahların uluslararası hukuk çerçevesinde, bizde Türkiye olarak gereğini yapacağız. Tüm dünya duymalı ve bilmeli ki,  Türkiye güçlü bir Türkiye’dir. Artık ne yaptığını ne yapacağını bilen bir Türkiye var. Artık eski Türkiye yok. Boynumuzu büken, elimizi bağlayan, peki efendim diyen bir Türkiye yok” dedi.

“CHP’LİLER KENDİNİZİ ÇEK EDİN”

CHP’nin Terör örgütlerine terörist diyemediklerini söyleyen Çalık, kendilerini çek etmeleri gerektiğini vurguladı ve konuşmasını şu cümlelerle devam ettirdi; “Terör örgütlerine terörist diyemeyen bir ana muhalefet partimiz var. PKK’ya PYD’ye, YPG’ye terörist diyemeyen ana muhalefet partisi lideri Kemal Bey’e buradan sesleniyorum. Hatay’a gidin! Kilis’e gidin! Orada ki roketlerin nereye atıldığını göreceksiniz. Camilerin, roketlerle yerle bir edildiği, kubbelerinin yıkıldığı bir mekan var orada. Bunları yapan örgütlere siz terörist diyemiyorsanız, kendinizi yeniden çek etmeniz lazım. Kongreler yapıyorsunuz, ‘Demokrasi için mücadele diyoruz’ diyorsunuz ve kendi hegomonyanızı kendi üyelerinize yaparken, kongrede, parti meclisinde, Devletimize, Milletimize laf eden insanları, parti içerisine alıyorsunuz. Yerli olacaksınız yerli. Milli olacaksınız” şeklinde konuştu.

“TÜRKİYE HEDEFİMİZ YÜZDE 61”

2019 seçimlerinde Malatya ve Türkiye hedeflerini sıralayan Çalık, “Biz, Malatya’da 2019’da Allah nasip ederse yüzde 70’in üzerinde oy alacağız. Yeşilyurt 2019’da Cumhurbaşkanımız seçerken, belediye başkanımız seçerken ve milletvekillerini seçerken, yüzde 70’lerle destek verecek. Bu Malatya için hedefimiz. Türkiye için hedefimiz ise yüzde 61 ile Allah nasip ederse, 2019’da Cumhurbaşkanlığını da, genel seçimleri de, milletvekili seçimlerini de alacağız inşallah.  İnşallah, güçlü Türkiye’nin inşasında destek olan yerli ve milli görüşü ile desteklerini esirgemeyen, MHP Başkanı Devlet Bahçeli’ye ve ona gönül veren teşkilat mensuplarına canı gönülden teşekkür ediyorum.”

“İNCE’NİN SÖZLERİNİ İRDELEMEK GEREKİR”

 CHP kurultayında Muharrem İnce’nin konuşmalarının tek tek irdelemesi gerekir diyen Çalık, “Zeytin dalı operasyonu bir vatan müdafaasıdır ve CHP’ye rağmen, biz zeytin dalı operasyonuna devam edeceğiz. Terör koridorunu tamamen bitirene kadar gerekirse Mümbiç’de ki terörle mücadelemizde sonuna kadar devam edeceğiz. Kurultay’da genel başkan adayı olan Muharrem İnce’nin sözlerini tek tek incelemek ve irdelemek gerekir. Oluşturdukları kendi içerisinde ki, diktatör yaya gereken cevapları CHP’ye oy veren seçmenlerin cevap vermesi gerekir” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Eski, Türkiye, Yok, Artık!,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Eski Türkiye Yok Artık!
Yorumlar
Haber Yazılımı