Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 14:21
 
Mehmetçiğe Büyük Destek
Malatya Şoförler ve Otomobilciler odası ile Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odasına bağlı şoförler 'Zeytin Dalı Harekatı'na destek olmak amacıyla gönüllü askerlik başvurusu yaptı.
Gündem Haberi
Mehmetçiğe Büyük Destek

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin'de YPG ve PKK başta olmak üzere terör unsurlarını bitirmek amacıyla gerçekleştirdiği 'Zeytin Dalı Harekatı'na Malatya'dan destek her geçen gün artarak devam ediyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi yanında binlerce şoför esnafı, orada bulunan Kızılay Kan otobüsüne girerek, Mehmetçiğe destek amaçlı kan bağışında bulundu. Daha sonra uzun kuyruklar oluşturan şoför esnafı, gönüllü askerlik başvurusu yaptı.

KESKİN: “AYAĞINA TAŞ, GÖZÜNE YAŞ GELMESİN”

Şoförler adına konuşan Malatya Şoförler ve otomobilciler odası Başkanı Şevket Keskin, “Hem başkomutanımıza hem ordu komutanımıza hem de Mehmetçiğimize destek olmak için bir kampanya başlattık. İlk başta kan vermek için arkadaşlarımızı davet ettik, ikincisi bütün arkadaşlarımıza bir günlük kazancını Mehmetçik vakfına bağışlamak için arkadaşlarımızdan destek var. Eğer Cumhurbaşkanımız 15 Temmuz’daki gibi bizleri sokağa davet eder, eğer ki Zeytin Dalı Harekatına davet ederse hepimiz hiç çekinmeden şehit olmak için, gazi olmak için elimizden geldiği kadar Cumhurbaşkanımıza devletimize destek olmak için elimizden geleni yapacağız. 15 Temmuz’da ki gibi, Zeytin dalı harekatına da davet ederse, hiç çekinmeden şehit ve gazi olmak için elimizden geldiği kadar destek olmaya hazırız. Mehmetçiğimizin ayağına taş, gözüne yaş gelmesin, Allah yar ve yardımcıları olsun. Sonuna kadar ülkemizin yanında, bayrağımıza, milletimizin esnaf camiası olarak yanındayız” dedi.

İNCE: “TOPYEKÜN OLMALIYIZ”

Daha sonra konuşma gerçekleştiren Mesut İnce ise ‘Topyekun olmalıyız‘ diyerek, şunları söyledi; “Terör saldırılarına karşı sınırlarımızda oluşturulmak istenen sözde terör ordusuna karşı devletimizin, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin başlatmış olduğu harekata Minibüs ve Servisçi esnafı olarak devletimizin yanındayız, sonuna kadar destekliyoruz” dedi. 1974 yılında ABD’nin silah ambargosuna rağmen Kıbrıs’ta başarıyla çıkan Türk Silahlı Kuvvetlerinin bugün de Zeytin Dalı Harekatından başarıyla çıkacağına inandıklarını ifade eden İnce, “Türkiye uluslar arası hukuktan doğan haklarını kullanmakta ve Suriye’nin toprak bütünlüğüne önem vermektedir. 2. Abdülhamit’in bir sözüyle sözlerime son vermek istiyorum. Savaş yalnız sınırlarda olmaz, savaş bir milletin topyekün ateşe girmesidir. Eğer bir bütünlük sağlanamamışsa zafer tesadüfî yenilgi ise kaderdir. 2. Abdulhamid’in dediği gibi bugün topyekün olmalıyız, tek yürek olmalıyız, birlik ve beraberlik içerisinde olmalıyız. Hepimiz askeriz hepimiz Mehmetçiğiz. Vatanımız ve milletimizin yanındayız. Bugün burada şoför esnaflarımızın bir günlük kazancını Mehmetçik Vakfına bağışlayarak şehir ailelerine destek amaçlı gerek askerimize vatanımıza destek amaçlı toplandıklarından dolayı canı gönülden teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan açıklamaların ardından, şoför esnafı araçları ile Malatya Büyükşehir Belediyesi Binası önünden çıkarak, İnönü caddesi üzerinden Asker Alma şube müdürlüğüne giderek, gönüllü asker olmak için dilekçe doldurdular.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Mehmetçiğe, Büyük, Destek,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Mehmetçiğe Büyük Destek
Mehmetçiğe Büyük Destek
Yorumlar
Haber Yazılımı