Haber Detayı
19 Mart 2018 - Pazartesi 17:45
 
“Esnafın Sorunlarını İlettik”
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı (MESOB) Şevket Keskin, Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler odası Başkanı Mesut İnce’ye, hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Şevket Keskin, Maliye Bakanının Malatya ziyaretinde içerisinde 65 yaş ücretsiz binişlerinde olduğu, esnafın sıkıntılarını içeren bir dosya verdiklerini söyledi.
Gündem Haberi
“Esnafın Sorunlarını İlettik”

Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı (MESOB) Şevket Keskin, Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler odası Başkanı Mesut İnce’yi ziyaret etti.

“ESNAF OLARAK YANLARINDAYIZ”

Keskin, öncelikle Afrin’de terörist unsurlarla mücadele eden güvenlik kuvvetlerinin yanında olduklarını ifade ederek şu açıklamalara yer verdi;  “Ben başta 3 ayların, ülkemize birlik, beraberlik, kardeşliğin getirmesini temenni ediyorum. Tabi ki, Çanakkale zaferi küçük bir zafer değil, dünyaya örnek olan bir zaferdir. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Çanakkale’de 7 düvelle savaşırken, bugün 70 düvelle savaştık. Afrin’de mücadele eden Mehmetçiğimize teşekkür ediyorum. Operasyona destek veren herkese teşekkür ediyorum. Çünkü ülkenin birlik ve beraberlik meselesidir. Sayın vekilimizin de dediği gibi partiler üzeri bir olaydır. Bizde Esnaf ve sanatkar camiası olarak operasyona destek veriyoruz. Terör unsurlarını temizlemek için Afrin’e girildi. Görüyorsunuz, kimsenin evini başına yıkmadı, Mehmetçik. Kimseyi evsiz bırakmadı, hiçbir yeri dağıtmadan sadece terör yuvalarını dağıttı. Dünyanın bunu görmesi lazım, dünyanın buna bakması lazım. Başkomutanımıza ve özelliklede 2, ordu komutanımıza ben bu anlamda çok teşekkür ediyorum”

“BAKAN’A SORUNLARIMIZI İLLETİK”

Keskin, Maliye Bakanının Malatya ziyaretinde şoför esnafının sorunlarını dosya halinde illetliklerini ifade ederek şunları kaydetti;  “Tabi esnaf ve sanatkar camiası büyük bir camia olduğu için sorunlar her zaman var, her zaman da gündeme taşıyacağız. Geçen günlerde Maliye Bakanımız buradaydı, otobüslerde 65 yaş üzeri ücretsiz binişleri masaya yatırdık. Aşağı, yukarı 45 dakika, milletvekillerimiz vardı, belediye başkanlarımız vardı konuyu masaya yatırdık. 65 yaş üzeri binişlerde esnafımızın çektiği sorunlar var, sensorlu arabanın veya rampalı arabanın sorunlarını ilettik. Bundan sonra alınacak arabalarda teknoloji eğer buna uygun üretilirse, belirli bir süre veriler o süre içerisinde arabaları değiştirdiğimiz zaman, yaş sınırı da geldiği zaman eğer ki böyle bir ihtiyaç varsa onu alalım. Ama bugün elimizdeki araçları bırakıp da, rampalı yapacaksın, sensorlu yapacaksın. Bunu ben birkaç kez dile getirdim, bir iki tane çocuk hayatını kaybetti ve hepimiz buna acıdık. Ama buna bütün esnaf ve sanat kesimini aynı kefeye koymak, suçlamak doğru bir şey değil. Çünkü onlar bizim üyemiz de değil, özel bir anaokulunda çalışan ve orada yapılan büyük bir hatadır”

“MALATYA İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞIN”

 Keskin, Ağbaba’ya kent için Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile birlikte çalışmalarını isteyerek, şunlara yer verdi; “Ben her zaman doğruları söylemeye ve doğruları savunmaya çalışıyorum. Ben sürekli vekilime söylerim, Bakan geldiği zaman, yanından ayrılmamak lazım, onla birlikte koşturman lazım. Burada CHP’de olsun Ak Parti’de olsun, hatta MHP olursa MHP’de olsun. Bakanla birlikte gezsinler, memleketin sorunlarını, esnafın sorunlarını dinlemeye, dinledikten sonra çözümleri birlikte üretsinler” diyerek sözlerini tamamladı.

Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler odası Başkanı Mesut İnce’de, gerçekleştirilen ziyaretten duyduğum mutluluğu dile getirerek teşekkürlerini sundu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Esnafın, Sorunlarını, İlettik”,
Yorumlar
Haber Yazılımı