Haber Detayı
02 Ağustos 2018 - Perşembe 10:23
 
Etkinlik Hazırlıkları Başladı
Darende’nin Balaban mahallesinde her yıl düzenlenen Memleket Havası Balaban’da buluşma etkinliklerinin hazırlıkları başladı.
Kültür Haberi
Etkinlik Hazırlıkları Başladı

Darende’nin Balaban mahallesinde her yıl düzenlenen Memleket Havası Balaban’da buluşma etkinlikleri, bu yıl 23 Ağustos’ta başlayacak. Darende Balaban Mahallesinde düzenlenecek etkinlikler ile yurt içi yurt dışında binlerce Malatyalı bir araya gelecek. Festival havasında gecen etkinlikler kapsamında Balaban Mahallesinde bulunan Somuncu Baba (Şeyh Hamidi Veli)’nin kayınbabası Abdurrahman Erzincani-yi anma sempozyumu akabinde Şifalı Balaban İçmecelerinde Ödüllü Trab Atışı Organizasyonu ile Akşam programında  birçok sanatçının katılımıyla  eğlenceli etkinlikler gerçekleştirilecek.

Balaban Mahalle Muhtarlığı, Balaban Kültür Derneği ve Balaban Spor Kulübü koordinasyonunda gerçekleştirilen etkinlerle ilgili bilgi veren Mahalle Muhtarı Cemal Çelebi, etkinliklerin festival havasında geçtiğini, yörenin kalkınmasına ve dernekleşme faaliyetlerine ivme kazandırdığını belirterek, “Kültür ve Turizm Bakanlığından destek almayı başardık. Olanaklarımız kısıtlı, Balaban yaz nüfusu 5 binlere yaklaşan mahalle kavramının çok üzerinde bir yerleşim yeri. Boyumuzu aşan işler gerçekleştiriyoruz. Bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirilecek olan Memleket Havası Balaban da Buluşma Günü Etkinliğine tüm Malatyalılar davetlidir” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: Etkinlik, Hazırlıkları, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı