Haber Detayı
31 Ocak 2018 - Çarşamba 08:56
 
“E.Y.Malatyaspor Süper Lige Çok Yakışıyor”
Bir dönem Malatyaspor başkanlığı görevini yürüten Antalya Döşemealtı Merkez İlçe Kaymakamı Cengiz Cantürk, Evkur Yeni Malatyaspor taraftarlarının her şeyin en iyisine layık olduğunu belirterek “Malatyaspor Süper Lige çok yakışıyor” dedi.
Spor Haberi
“E.Y.Malatyaspor Süper Lige Çok Yakışıyor”

Bir dönem Malatyaspor başkanlığı görevini yürüten Antalya Döşemealtı Merkez İlçe Kaymakamı Cengiz Cantürk, Yeni Malatyaspor’un süper lige yükselmesinin kendisini mutlu ettiğini belirterek, yaklaşık 22 yıl önce yaşadığı güzel günleri tekrar hatırladığını söyledi.

“ŞAMPİYONLUĞUNA ÇOK SEVİNDİM”

O günlere dönüp, anılarını tazeleyen Cengiz, yönetimin amatör ruhla ve canla başla Malatyaspor’un başarılı olması için çalıştığını ifade ederek; “Ben Ankaralıyım ama Malatyaspor’dan dolayı benim ikinci vatanım Malatya’dır. O günden itibaren 22 yıldır Malatyaspor’u takip etmekteyim. Malatyalılarla üzülüp, Malatyalılarla sevindim. Evkur Yeni Malatyaspor’un şampiyon olması yine beni Malatyalılar kadar sevindirmiştir” dedi.

“HER DAİM MALATYASPOR’LUYUM”

Malatya’dan sonra görev yaptığı illerde de Malatyaspor’a karşı büyük bir sevgi beslediğini kaydeden Kaymakam Cengiz Cantürk, Kocaeli’de kaymakamlık görevi sırasında Kocaelispor- Malatyaspor maçına gittiğini ve maçtan sonra Kocaelispor yöneticilerinin “Kaymakam’ım siz Kocaeli’de görev yapıyorsunuz ama Malatyaspor’u desteklediniz”  şeklindeki sitemlerini unutmadığını dile getirerek, sözlerini şöyle devam ettirdi: “Türkiye’nin neresinde maça gidersem gideyim, ben önce Malatyaspor’luyum.  Bunda sonrada aynı olacak. Malatyaspor’da görev yaptığım dönem yaşadıklarımız unutulacak nitelikte değil. Hepsi çok güzel anılar. Ayrıca Başkanlığım nedeniyle, ortak noktamız Malatyaspor olmak üzere birçok dost edindim. Yeni Malatyaspor’u canı gönülden kutluyorum. Şu ana kadarki mücadelesi gurur verici. Emeği geçenlere teşekkür ederim. Malatyaspor taraftarlarını da çok seviyorum. Onlara kucak dolusu sevgi ve selamlar gönderiyorum. Takımlarına her daim sahip çıksınlar. Süper Lige çok yakışıyorlar.”

Vali Atilla Osman Çelebioğlu ve Belediye Başkanı Münir Erkal’ın destekleri ile 1995-1996 sezonunda oluşan yönetimde, Başkan Cengiz Cantürk’ün yanı sıra Asbaşkan Kemal Deniz, Valilikten Halil İbrahim Kılıç, Belediyeden Yusuf İzzettin Cengiz, TSO’dan Hasan Hüseyin Erkoç, TFF il Temsilcisi Fahrettin Eserdi görev yapmıştı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “E.Y.Malatyaspor, Süper, Lige, Çok, Yakışıyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı