Haber Detayı
11 Şubat 2019 - Pazartesi 14:33
 
Fahri Kayahan Anıldı
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Esenler Belediyesi , Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği ( MASTÖB ) ve Malatya Konfederasyonu ( MAKON ) işbirliği ile İstanbul Esenler de Ünlü bestekar, ses sanatçısı senarist ve sinema aktörü üstat Fahri Kayahan için ölümünün 50. Yılı münasebetiyle saygı gecesi adlı bir etkinlik düzenlendi.
Yaşam Haberi
 Fahri Kayahan Anıldı

Esenlerde ki  kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkez Salonunda  hafta sonu düzenlenen etkinlikte konser, belgesel  gösterimi, konuşma ve  üstatla anıların paylaşımı  gerçekleştirildi. Malatyalı Fahrinin hayat hikayesi ve müzik hayatına ilişkin belgeselin yanı sıra araştırmacı yazar ve kültür bakanlığı sanatçısı Salih Turhan’ın kapsamlı  bir sunum ve anlatımı katılımcılardan büyük ilgi gördü. Programın akışı içerisinde daha sonra Fahri Kayahan”ın yakın akrabası  Yaşar Kayahan da üstatla olan anılarını ve hayatından bazı bölümleri seyircilerle paylaştı.Geceye katılanlar arasında Malatyalı ünlü yapımcı  yönetmen ve senarist Ünal Küpeli de Fahri Kayahan ile ilgili bir film çalışmalarına başladıklarını ifade etti.

Bu konuşmaların ardından konser  bölümünde Sanatçı Ayşen Birgör ve Selahattin Alpay şarkı ve türküleriyle programı izleyenlere unutamayacakları bir gece yaşattı. Konser bölümünde Malatya’dan  programa davet edilen  Müzisyen Eğitimciler Sanat Derneği ( MESD) Başkanı Mehmet Balkış ise  üstadın  pek bilinmeyen dört eserini aslına uygun bir performansla sahnede tek başına çalıp söyleyerek izleyenlerin beğenisini kazandı.

Programa Malatya’dan Büyükşehir Belediye Başkanı H.Uğur Polat’ın katıldığı ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ında  telefon bağlantısı ile dileklerini belirttiği gözlendi. Geniş bir katılımla izleyenlerin  uzun süre akıllarında kalacak bir organizasyonun daha büyüğünün temennisi ile program sona erdi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: , Fahri, Kayahan, Anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı