Haber Detayı
13 Eylül 2018 - Perşembe 09:36
 
Festivale 407 Bin Tl’lik Bütçe
9-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 8. Malatya Uluslararası Film Festivalinde verilecek olan ödül miktarları görüşülerek belirlendi. Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi, Eylül ayı toplantısında alınan karar ile festivale bu sene 407 bin TL pay ayrıldı.
Gündem Haberi
Festivale 407 Bin Tl’lik Bütçe

Dün gerçekleştirilen meclis toplantısı, Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs başkanlığında yapılan meclis toplantısı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce kısa bir konuşma yapan Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs, “İslam Âleminde önemli bir yere sahip olan Muharrem ayına girmiş bulunmaktayız. Muharrem ayının ilk günü Hicri Yılbaşı olarak da kabul edilmektedir. Hicri Yılbaşımızın Malatya’mıza, Ülkemize ve İslam Alemine hayırlı olmasını Yüce Allah’tan diliyorum. Ayrıca bugün demokrasimizin kara lekelerinden 12 Eylül 1980 darbesinin yıldönümü. Bundan 38 yıl önce demokrasimiz büyük bir yara aldı. Son olarak gerçekleşen FETÖ darbe girişimi ile karşı karşıya kaldık. Millet olarak bunlara da geçit vermedik. Rabbim milletimize böyle kötü günler bir daha nasip etmesin” şeklinde konuştu.

Meclis Başkan Vekili Hasan Göğüs’ün konuşmasının ardından, gündem ilanından sonra intikal eden konuların meclis gündemine eklenmesinin ardından, gündemdeki maddelerin görüşülmesine geçildi. İmar ağırlıklı gündem maddelerinin birçoğu ilgili komisyonlara havale edilirken, diğer maddeler ise görüşülerek karara bağlandı.

8. MALATYA ULUSLARARASI FİLM FESTİVALİ ÖDÜLLERİ BELİRLENDİ

9-15 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 8. Malatya Uluslararası Film Festivalinde verilecek olan ödül miktarları görüşülerek belirlendi. En İyi Ulusal Film Ödülü 100 bin TL, En İyi Uluslararası Film Ödülü 60 bin TL, En İyi Yönetmen Ödülü 20 bin TL, En İyi Ulusal Kadın Oyuncu Ödülü 10 bin TL, En İyi Ulusal Erkek Oyuncu Belediye 10 bin TL, En İyi Ulusal Senaryo Ödülü 15bin TL, Ulusal Platform Ödülü (Ertem Eğilmez Aile Filmi) 100 binTL olmak üzere diğer ödüllerle birlikte toplam 407 bin TL.

YENİ STADYUMUN KULLANIM HAKKI YENİ MALATYASPOR’A DEVREDİLİYOR

Gündem maddeleri içerisinde yer alan Yeni Malatya Stadyumunun bir yıllık sürekullanım hakkı, protokol karşılığında Yeni Malatya Spor kulübüne verildi. 

TARİHİ KÖPRÜLER RESTORE EDİLECEK

Hekimhan ilçesinde bulunan iki adet tarihi köprünün restorasyonunun yapılması ile ilgili gündem maddesi de görüşülerek kabul edildi.

Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a protokol iş ve işlemlerini yapabilmesi için yetki verilmesine ilişkin bazı gündem maddeleri de görüşülerek karara bağlandı.

II. BİRLEŞİM 18 EYLÜL’DE

Büyükşehir Belediye Meclisi, Eylül ayı toplantısının II. birleşimini 18 Eylül 2018 Salı günü saat 14.00’te yapmayı kararlaştırdı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Festivale, 407, Bin, Tl’lik, Bütçe,
Yorumlar
Haber Yazılımı