Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 18:24
 
Gazetecilik Çok Önemli Bir Meslek
Malatya Valisi Aydın Baruş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle Malatya’da faaliyet gösteren basın mensupları ile bir araya geldi. Baruş; “Gazetecilik çok önemli bir meslek. Bir taraftan toplumu gerçekler konusunda aydınlatıp hakikatleri herkese duyururken, diğer taraftan da kamu hizmetlerinin yerinde ve sağlıklı olarak yerine getirilmesi bakımından çok önemli bir hizmet yerine getiriyorsunuz” dedi.
Video Haber Haberi
Gazetecilik Çok Önemli Bir Meslek

Bir restoranda Malatya basını ile bir araya gelen Malatya Valisi Aydın Baruş, gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

Vali Aydın Baruş, gazetecilik mesleğinin önemine vurgu yaparak şunları söyledi;  “Bugün 10 Ocak 1961'de gazetecilerin sosyal güvencesinin sağlanması noktasında önemli adımların atıldığı bir gün.  1981 yılından beri de resmi olarak da gazeteciler günü olarak kutlanan bir gün. Hem Mesleki açıdan, hem de kamusal açıdan vermiş olduğu hizmetlerin takdir edildiği bir gün. Gazetecilik çok önemli bir meslek. Bir taraftan toplumu gerçekler konusunda aydınlatıp hakikatleri herkese duyururken, diğer taraftan da kamu hizmetlerinin yerinde ve sağlıklı olarak yerine getirilmesi bakımından çok önemli bir hizmet yerine getiriyorsunuz. Gazeteciler Aslında kamuda yöneticilik, idarecilik yapan karar alan kimselerinde eli kolu mahiyetinde.  Birçok meselede sizin gündeme getirdiğiniz noktada haberimiz olabiliyor.  Gazetecilik ayrıntılarda gizlidir.  Herkesin göremediğini sizin ortaya çıkarmanız, duyurmanız vatandaş açısından mağduriyetlerin giderilmesi noktasında önemli bir fayda sağlıyor.  Diğer taraftan da kamu hizmetlerinde eksikliği kendini sorumlu noktada hisseden insanların görmesini sağlıyor.  Malatya’da görev yapan arkadaşlarımızda bizim eksik olduğumuz, göremediğimiz noktalarda bizlere sundukları katkılar için çok çok teşekkür ediyoruz.  Gazetecilik bu kadar önemli noktaların yanında diğer taraftan zahmetli bir meslek bunu çok iyi biliyorum.  Özellikle yerel basında çalışmak,  yerel basında haber yapmak ve bunu toplama, duyurmak noktasında çok zahmetli süreçlerden geçiyorsunuz.  Yerel gazetecilik aslında gazeteciliğin Okulu.  Burada çok genç arkadaşlarımız da var onların gazetecilik mesleğini olan ilgilerini görmekten de son derece memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum.  Gazetecilerin kendi meslekleri adına örgütlenmesi, sorunlarını dile getirmesi bu sorunların çözümünde birlikte hareket etmesi son derece önemli.  Malatya'da yerel basın gerçekten çok zengin bunu gördüm. İlkeli ve tarafsız Yayıncılık konusunda Malatya basını gerçekten dikkatli.  Bizler de elimizden geldiğince bu görevde bulunduğumuz süre içerisinde sizlerle birlikte çalışmaya gayret edeceğiz. Sizlerin de sağlıklı ve doğru haber yapması noktasında bizlerden istifade etmesini umuyoruz.  Bütün amacımız Malatya halkına layıkıyla hizmet etmektir.  Malatya halkı devletine milletine, değerlerine son derece bağlı insanlardan oluşan bir yapıya sahip. Onları ne kadar hizmet etsek azdır”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Gazetecilik, Çok, Önemli, Bir, Meslek,
Yorumlar
Haber Yazılımı