Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 09:11
 
“Gazetecilik Onurlu Bir Meslektir”
Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) Başkanı Kemal Deniz, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Deniz, “Gazeteciler, halkın haber alma toplumun talep ve görüşlerini kamuoyuna aktarmak noktasında önemli bir görevi üstlenmektedir” dedi.
Yaşam Haberi
“Gazetecilik Onurlu Bir Meslektir”

Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti (MGTC) Başkanı Kemal Deniz, 10 Ocak Dünya Gazeteciler günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı. Türkiye’de ve Malatya’da çalışan gazetecilerin gününü kutlayan Deniz, Gazetecilik mesleğinin çok onurlu ve kutsal bir meslek olduğunu belirtti.

“BÜYÜK ÖNEM ARZ EDİYOR”

Basın sektörünün Demokratik toplumların vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi olduğunu belirten Deniz, şunları söyledi: “Demokratik toplumun vazgeçilmez unsurlarından birisi olan basının ülke gelişimine büyük katkı vermektedir. Basın mensubu meslektaşlarım, halkın haber alma toplumun talep ve görüşlerini kamuoyuna aktarmak noktasında önemli bir görevi üstlenmektedir. Basınımızın fedakar emekçilerinin, bundan sonrada Basın Meslek İlkeleri doğrultusunda ilkeli ve tarafsız gazetecilik anlayışı çerçevesinde yerine getireceklerine inanıyorum.  Bu duygu ve düşüncelerle, tüm basın mensuplarımızın ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” dedi.

“CANI GÖNÜLDEN KUTLARIM”

Gazetecilerin toplumun vicdanı, vatandaşın gözü, kulağı olduğunu ifade eden Deniz, güçlü demokratik bir toplum için rahatça görevlerini ifa etmeleri, etmeleri gerektiğini vurgulayarak; “Gazetecilik mesleği zannedildiği kadar kolay bir meslek değildir. Kitle iletişim araçlarından birisi olan gazetecilik, kamuoyunu aydınlatma, haberdar etme ve bilgilendirme amacını taşır. Bu alan, toplumda meydana gelen ekonomik, siyasal, kültürel, sportif, adli olaylarla ilgili her türlü haberin yayınlanması etkinliğini içerir. O sebeptendir ki basın rahatça çalışmalıdır. Gazetecilik, dünyanın en onurlu mesleklerinden bir tanesidir. Yetkililerin basın mensuplarının sosyal hakları üzerinde ciddi çalışmalar yapmasını da bekliyoruz. Tüm gazeteci meslektaşlarımın 10 Ocak Gazeteciler Gününü canı gönülden kutlarım” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Gazetecilik, Onurlu, Bir, Meslektir”,
Yorumlar
Haber Yazılımı