Haber Detayı
14 Kasım 2017 - Salı 09:21
 
“Gelin Kayısı Komisyonu Kuralım”
CHP Malatya İl Teşkilatı'nda basın toplantısı düzenleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, diğer partilere de seslenerek kayısı sorunlarının araştırılması ile ilgili komisyon kurulması teklifinde bulundu.
Video Haber Haberi
“Gelin Kayısı Komisyonu Kuralım”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, CHP Malatya İl Teşkilatı'nda basın toplantısı düzenleyerek Malatya ve Türkiye gündemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ağbaba, İl Başkalığında yaptığı toplantıda taşeron işçilere kadro konusuna da değinerek kayısı sorunları ile ilgili de diğer partilere çağrıda bulundu.

“DEĞERLERİNİ SEVMEKLE OLUR”

Atatürk'ün Türkiye'nin ortak değeri olduğunu da dile getiren Ağbaba, “Bizim kurucu liderimizdir. Atatürk’ün sevgisi, sadece onu sevmekle olmaz, onun değerlerini sevmekle olur. Bir taraftan Atatürk’ü sevecek bir taraftan laiklik ilkesini yok sayacaksınız. Hepimiz görüyoruz eğitim sisteminin ne hale geldiğini. Hala her fırsatta Cumhuriyet’in değerleriyle hesaplaşmaya çalışılıyor” dedi.

“HER ŞEYE O KARAR VERİYOR”

Ağbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yabancı futbolcu sınırlaması ile ilgili açıklamasına da değinerek, “Her şeye tek adam karar veriyor. Bir gün çıkıp TEOG kaldırılsın dedi diğer gün kaldırıldı ve Milli Eğitim Bakanlığı yok edildi. Bir bakıyorsunuz ki üniversite sınavını da o değiştiriyor. Her şeye o karar veriyor. Yabancı futbolcunun oynayıp oynamayacağına da AKP Genel Başkanı karar veriyor” diye konuştu.  

“TAŞERON ÇALIŞTAYI DÜZENLİYORUZ”

Taşeron işçilerle ilgili düzenlemeyi de değerlendiren Ağbaba, şöyle devam etti: “Taşerona kadro meselesi de hala duruyor. Hiçbir şey yapılmıyor. Modern kölelik dediğimiz bu mesele, bu ayrıntıdan Türkiye’nin kurtulması gerekiyor. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, Türkiye’nin en önemli meselesi olan taşeron çalıştayı düzenliyoruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan, DİSK Başkanı Kani Beko, taşeron işçi dernekleri, taşeron işçiler, uzmanlar ve gazetecilerin katılacağı bir çalıştay düzenleyeceğiz.”

“KENDİLERİ ÇALIP KENDİLERİ OYNUYOR”

Ağbaba, Malatya Film Festivali organizasyon komitesini de eleştirerek, “Bunlar kendileri çalıp, kendileri oynuyorlar. Ankara- Malatya Günleri’nde Sayın Vali ve Sayın Belediye Başkanı muhalefet milletvekilinin konuşmasına izin vermiyorlar. Maalesef AKP’nin bütün milletvekilleri orada konuşturuldu ancak muhalefet konuşturulmadı” şeklinde konuştu.

“TÜTÜNE BASKIN VAR”

Tütün satışı ile ilgili engellemelerin olduğunu da vurgulayan Ağbaba, şunları söyledi: “Bugünlerde genel kurula gelecek. Bir tarafta torba yasada tütünle ilgili hapis cezası kaldırılırken, diğer taraftan bir kanunla hapis cezası konularak satışı engellenmeye çalışılıyor. Nereye giderseniz gidin şuanda tütüne baskın var. Satılması yasak olan tütün üretiminin ne anlamı var. Yerli tütün dediğimiz bu tütünün mutlaka üretimi ve satışı konusunda üretici desteklenmelidir.”

“DESTEK VERİRSENİZ BU KOMİSYONU KURARIZ”

Ağbaba, son olarak kayısı için komisyon kurulması için diğer partilere de seslenerek, “Mecliste geçtiğimiz günlerde bir komisyon kurulması teklif edildi. Cumhuriyet Halk Partisi, AKP, MHP, HDP üzüm sorunları komisyonu kuruldu, araştırma önergesi verildi. Buradan Malatya milletvekillerine sesleniyorum. HDP, MHP İkna olmuş durumda eğer AKP’ de ikna olursa gelin hep beraber kayısı komisyonu kuralım diyorum. Bundan korkmayın. Sadece sorunları tespit edeceğiz. Siz destek verirseniz bu komisyonu kurarız. Yarın komisyonun kurulması için teklifi vereceğim. Haftaya Çarşamba ya da Perşembe günü de bunun genel kurulda konuşulmasını sağlayacağım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Gelin, Kayısı, Komisyonu, Kuralım”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Gelin Kayısı Komisyonu Kuralım”
Yorumlar
Haber Yazılımı