Gelincik Tepesinde Konutlar Bitme Aşamasına Geldi
Haber
16 Ekim 2020 - Cuma 15:49
 
Gelincik Tepesinde Konutlar Bitme Aşamasına Geldi
Malatya'nın Battalgazi ilçesine bağlı Orduzu Mahallesi Gelincik Tepesi Mevkiinde yapılan konutlarda Rönesans Holding tarafından yapılan konutlar bitme aşamasına geldi.
Video Haber Haberi
Gelincik Tepesinde Konutlar Bitme Aşamasına Geldi

Ocak 2020 içerisinde Elazığ Sivrice'de yaşanan 6,8'lik depremin ardından, depreme dayanıklı zeminler üzerinde ve yatay mimariye uygun binalar inşa edilmeye başlanmıştı. Bu kapsamda Rönesans Holding'de Battalgazi ilçesinde bulunan Gelincik tepesinde kendisine ihale edilen konutları bitirme aşamasına geldi. Normalde daha uzun sürede teslim etmesi planlanan binalar 5 ay içerisinde neredeyse tamamlanmış durumda.  

Rönesans Holding'in özverili ve planlı çalışması ile pandemi sürecine rağmen hızla tamamlanmasına yaklaşılan Malatya TOKİ Toplu Konut Projesi'nde çok yakında yaşam başlayacak.

Malatya'nın Battalgazi ilçesine bağlı Orduzu Mahallesi Gelincik Tepesi Mevkii'nde 144.529 m2'lik bir alan üzerinde 678 adet konut inşaatım ve altyapı ile çevre düzenlenmesini üstlenen Rönesans Holding grup şirketlerinden REC Uluslararası, projeyi özenli bir çalışma ile tamamlayarak teslim etmeye hazırlanıyor. Osmanlı mimarisinden esinlenen konutlar Depreme dayanıklı olacak şekilde yapıldı. Firma tarafından yapılan konutlar 21 adet 2+1 blok ve 17 adet 3+1 bloktan oluşuyor. Tepe'de inşa edile konutların temelinin sağlam olması nedeniyle toplamda 120 ton patlayıcı kullanılarak temeller oluşturuldu.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Gelincik, Tepesinde, Konutlar, Bitme, Aşamasına, Geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı