Haber Detayı
18 Kasım 2017 - Cumartesi 13:11
 
Genç Girişimci Mantar Üretiyor
Darende’nin Karaoğuz Mahallesinde Genç Çiftçi Projesi kapsamında kurulan İstiridye Mantar üretim tesisi Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince tarafından ziyaret edildi.
Ekonomi Haberi
Genç Girişimci Mantar Üretiyor

Tesis hakkında işletme sahibesi Emre Özkan’dan bilgiler alan Kaymakam Zengince “Genç Çiftçi projesiyle bugün burada örneğini gördüğümüz tesis gibi genç ve girişimci çiftçilerimizin gayretleriyle birçok yetiştiricilik ve üretim tesisi yapılmıştır. Yaklaşık 250 m2 alanda, kapalı örtü altında yetiştiricilik yapan çiftçimizi tebrik ediyorum.  Genç Çiftçi Projelerinin amacına ulaşması bizleri ziyadesiyle mutlu etmektedir. Üreticimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Sizler çalışmaya devam ederseniz bizler de gerekli olan tüm desteği vereceğiz ve büyümenize katkı sağlayacağız” dedi.

 

Genç çiftçi projesi kapsamında istiridye mantarı üretimine başlayan Emre Özkan ise, “Karaoğuz mahalleme proje kapsamında mantar yetiştirmeye başladım. İnşallah verim alırız bu tip projeler kapsamında üretime katkı sağladığımız gibi aile bütçemize de katkıda bulunuyoruz başarılı olmak için çalışmak gerekmektedir bizde bunu yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: Genç, Girişimci, Mantar, Üretiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı