Haber Detayı
21 Ocak 2018 - Pazar 17:59
 
“Gençlerimize Güveniyoruz”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti ile birlikte siyasetin gençleştiğini ifade ederek “AK Parti ile birlikte siyaset gençleşti ve Türkiye güçlendi. Biz her yerde ve her zaman gençliğimiz için birçok icraat yaptık. Bunlardan en önemlisi seçilme yaşını düşürmemiz oldu” dedi.
Gündem Haberi
“Gençlerimize Güveniyoruz”

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Ak Parti Yeşilyurt İlçe Gençlik Kolları'nın 5'inci Olağan Kongresi'ne katıldı. Kongrede AK Parti Yeşilyurt İlçe Gençlik Kolları yeni Başkanı İsmail Caner Kaymaz oldu. AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, AK Parti'nin gençlere büyük önem verdiğini söyleyerek, kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi. AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise ‘Zeytin Dalı Harekâtını’ değerlendirerek, “Dün Mehmetçiğimiz Afrin'e girdi ve orada o halka zulmeden, halkın yaşama hakkını elinden alan emperyalizmin uşaklarını yok etmek için oraya girdi” diye konuştu.

POLAT: “ORDUMUZA ZAFER DİLİYORUM”

Türkiye’nin bölgeye ve dünyaya yön verdiğini kaydeden Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat,  şunları söyledi: “16 Temmuz’dan sonra ülkemiz dünyaya ve bölgeye yön çizmeye başladı. Dün de sınırlarımızın korunması için ordumuz Afrin'e operasyon başlattı. Ben ordumuza zaferler diliyorum.”

ÇAKIR: “ESKİ-YENİ OLMUYOR”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, kongreler ile Ak Parti’nin daha da güçlendiğini dile getirerek “Artık kongrelerimizde son aşamaya geldik. Kongrelerimizle birlikte ciddi anlamda yenilendik ve güçlendik. AK Parti bir dava partisidir ve AK Parti'de eski-yeni olmuyor. Herkes bu davanın bir neferidir” dedi.

ÇALIK: “ZORLU BİR SÜREÇTEN GEÇİYORUZ”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti ile birlikte siyasetin gençleştiğini ifade ederek “AK Parti ile birlikte siyaset gençleşti ve Türkiye güçlendi. Biz her yerde ve her zaman gençliğimiz için birçok icraat yaptık. Bunlardan en önemlisi seçilme yaşını düşürmemiz oldu. Biz gençlerimize inanıyor ve güveniyoruz. Türkiye zorlu bir süreçten geçiyor, Ortadoğu da zor bir süreçten geçiyor bu. O yüzden bizim bir ve beraber olmamız lazım. Biz ülkemiz ve bölgemiz için bütün terör unsurları ile mücadele edeceğiz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız” şeklinde konuştu.

TÜFENKCİ: “MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”

Bakan Tüfenkci, sınırda terör koridoruna müsaade etmeyeceklerini vurgulayarak "Baktığımız zaman biz 15 Temmuz'dan sonra, o hain darbe girişiminden sonra özellikle kırsalda, şehirde bütün terör örgütleri yok olana kadar Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla onların inlerine giriyoruz, girmeye de devam ediyoruz. Hem yurt içinde, hem yurtdışında. Asla ama asla sınırlarımızın dibinde de bir terör koridoru oluşturulmasına müsaade etmedik. Allahın izniyle bundan sonrada müsaade etmeyeceğiz. Kim ne derse desin önemli olan Türkiye'nin dediği, önemli olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın demesidir” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Gençlerimize, Güveniyoruz”,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
“Gençlerimize Güveniyoruz”
Yorumlar
Haber Yazılımı