Haber Detayı
20 Ekim 2017 - Cuma 10:43
 
Gerçeği Aratmayan ‘Başkanlık’ Seçimi
Malatya Lisesi öğrencileri sandık başına giderek, 2017-2018 öğretim yılı için, TBMM ve MEB tarafından ortaklaşa yürütülen proje kapsamında “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi” seçimlerini yaptı.
Eğitim Haberi
Gerçeği Aratmayan ‘Başkanlık’ Seçimi

Malatya Lisesinde 2017-2018 öğretim yılı için, TBMM ve MEB tarafından ortaklaşa yürütülen proje kapsamında “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisi” seçimleri yapıldı. Meclis ve Başkanlık seçimi Malatya Lisesinde büyük bir heyecanla yapıldı.

BÜYÜK BİR HEYECAN HAKİMDİ

Öğrencilerin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme ve desteklemek amacıyla gerçekleştirilen okul seçimleri bu yılda büyük bir heyecanla yapıldı. Okul Öğrenci temsilcisi olmak için okuldan değişik sınıflar düzeyinde 5 Başkan adayı kıyasıya yarıştı. Yarış öncesi Başkan adayları belirlenen tarihlerde okul öğrencilerine yönelik bir haftalık propaganda çalışmalarını yaptılar.

473 OY İLE SARIKAYA SEÇİLDİ

Seçim öncesi fotoğraflı oy pusulaları “Evet” mühürleri ve sayım-döküm evrakları profesyonel bir şekilde oluşturularak gerekli hazırlıklar yapıldı. Daha sonra 19 Eylül 2017 tarihinde oluşturulan seçim kurulu gözetiminde oy kullanma paravanları ve seçim sandıkları kurularak oy verme işlemi yapıldı. Oy verme esnasında bütün öğrenciler sırasıyla oy vermeye devam ederken, başkan adayları da oy verme işlemini takip ettiler. Demokratik bir ortamda sonuçlanan seçim sonucunda adaylardan 11. Sınıf öğrencisi Salih Sarıkaya 473 oy alarak Malatya Lisesi Okul Öğrenci Temsilcisi olarak seçildi.

“DEMOKRATİK BİR ORTAMDA GERÇEKLEŞTİ”

Okul Müdürü Fevzi Kırık, yapılan seçim ile ilgili yaptığı açıklamada,“Okulumuzda gerçekleşen Okul Öğrenci Temsilcisi seçimi demokratik bir ortamda gerçekleşerek, öğrencilerimizin küçük yaşta seçim heyecanı ve vatandaş olarak oy verme bilincini yaşayarak seçimi sonuçlandırmışlardır. Emeği geçenler teşekkür ederiz” dedi. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Gerçeği, Aratmayan, ‘Başkanlık’, Seçimi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Gerçeği Aratmayan ‘Başkanlık’ Seçimi
Yorumlar
Haber Yazılımı