Haber Detayı
08 Aralık 2017 - Cuma 08:23
 
Gezici Kütüphane ile Darende Okuyor
Darende’de Sadrazam Mehmet Paşa İlçe Halk Kütüphanesi’nin başlattığı ‘Gezici Kütüphane’ projesi yoğun ilgi görüyor. Son olarak Balaban İlk ve ortaokuluna gelen ‘Gezici Kütüphaneye’ öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
Eğitim Haberi
Gezici Kütüphane ile Darende Okuyor

Darende’de Sadrazam Mehmet Paşa İlçe Halk Kütüphanesi’nin başlattığı ‘Gezici Kütüphane’ uygulaması ile kırsaldaki çocuklar kitaplar ile buluştu. Yapılan etkinliğe Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, Sadrazam Mehmet Paşa Halk Kütüphanesi Müdürü Nevin Eryılmaz Doğan katıldı.

ÖĞRENCİLER KİTAPLARLA BULUŞUYOR

Kütüphane müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle  güzel ve anlamlı çalışma başlatıldığını söyleyen Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince, “ ‘Gezici Kütüphane’ projesi ile öğrencilerimiz kitaplarla buluşuyor ve istifade ediyorlar. Öğrenicilerimiz, istediği kitabı bularak okuma imkanı yakalıyor. İnsan, en önemi varlık öğrenme yolu ile bilgi birikimine sahip oluyor ve bilgi birikimini kullanarak hayatını bir şekilde yönetiyor. Gelecek kuşaklara bunu anlatacağız. Gelişim çağını en güzel şekilde değerlendireceğiz” dedi.

İLÇEDE İLK

Gezici Kütüphane hakkında bilgi veren Sadrazam Mehmet Paşa Halk Kütüphanesi Müdürü Nevin Eryılmaz Doğan ise şunları söyledi: “Gezici Kütüphane’yi faaliyete geçirmemizin amacı nüfusun üçte ikisi merkezde kalıyor. Merkezdekiler kütüphaneye ulaşabiliyor ama kırsalda yaşayanların ayağına biz gidelim dedik ve bu çalışmayı başlattık. Bu çalışmada büyük mutluluk duyduk. Kaymakamlığımız, Milli Eğitim Müdürlüğümüz bizlere yardımcı oldu. Bu faaliyeti devam ettireceğiz. Her 15 günde bir değiştirdiğimiz kitaplarla kırsalda yaşayan çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığını ve kitaba olan ilgilerini artırmak hedefimizdir. Ayrıca kahvelerde ve mahalle odalarında da bu çalışmamız devam edecek. Diğer illerimizde geçici kütüphane aracı tahsis edilmişti ama bir ilçede ilk defa kendi imkânlarımızla çöze bildiğimiz bir uygulama oldu.” 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: Gezici, Kütüphane, ile, Darende, Okuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı