Haber Detayı
27 Eylül 2018 - Perşembe 14:11
 
Gökçe’nin İsmi Ön Plana Çıkıyor
Mahalli seçimlerde adaylık sürecini ilk başlatan parti CHP oldu. CHP, 1 Ekim-15 Ekim tarihleri arasında adaylık başvurularını alacak. Kulislerde edinilen bilgiye göre CHP’de Malatya Büyükşehir Belediye Adayı olarak Av.Soner Gökçe’nin ismi öne çıktığı öğrenildi.
Siyaset Haberi
Gökçe’nin İsmi Ön Plana Çıkıyor

Cumhuriyet Halk Partisi, 2019 Yerel seçimlerinin startını verdi.1 ile 15 Ekim arasında adaylık başvurusu alacak olan CHP’yi, hareketli günler bekliyor. Tabi ki bu tarihler partinin kendi seçim yol haritasına göre belirlediği tarihler.  Asıl seçim süreci YSK’nın belirleyeceği takvime göre yürüyecek. YSK’nın belirleyeceği son başvuru tarihine kadar partiler başvuruları alabilecek ve adaylarını belirleyebilecekler.

CHP Genel Merkezi tarafından bu tarihler açıklanınca parti içinde kim aday olabilir tarzındaki kulislerde hız kazandı. Malatya’da Hekimhan ve Arguvan’da seçim kazanan CHP’nin bu ilçelerde önümüzdeki dönem kimleri aday göstereceği uzun süredir konuşulurken, asıl merak edilen ise Büyükşehir adayının kim olacağı konusu oldu.

Kulislerde edinilen bilgiye göre; CHP’de Büyükşehir adaylığına en yakın ismin ise Milletvekili seçimlerinde üçüncü sırada aday olan Av.Soner Gökçe’nin ismi öne plana çıktığı öğrenildi. Yine kulislerde edinilen bilgilere göre il yönetiminin Av.Soner Gökçe’nin ismine sıcak baktığı gelen bilgiler arasında.

Görüşlerine başvurduğumuz Gökçe ise, adaylık konusunda net konuşmamakla birlikte partisinin her kademede vereceği görevi seve seve üstleneceğini belirti.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Gökçe’nin, İsmi, Ön, Plana, Çıkıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı