Haber Detayı
19 Nisan 2019 - Cuma 16:21
 
Güder; Ayrıştırmayacağız, Birleştireceğiz
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder'e Alevi Vakıf ve Derneklerinden ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarette bir değerlendirme yapan Güder; " ,Malatya için neler yapılması gerekiyorsa biz abilerimizle, kanaat önderlerimizle, dedelerimizle istişare halinde olacağız. Malatya'yı ayrıştırmak yerine, bütünleştirmek için elimizden ne geliyorsa, her kesin, her kesimin, her düşüncenin, her zihniyetin, her mezhebin, her inançtaki insanın, bizim Malatya'mız için bir zenginlik olduğunu kabul ediyoruz" dedi.
Video Haber Haberi
Güder; Ayrıştırmayacağız, Birleştireceğiz

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e hayırlı olsun ziyaretleri kapsamında CEM Vakfı Başkanı Eşref Doğan, Hz. İmam Zeynel Abidin Türbesi Kültür Vakfı Başkanı Doğan Karaduman, Malatya Ali Kapısı Derneği Başkanı Muhsin Topalcengiz, Malatya Haçova Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Zenal Abidin Akdağ, Engüzekliler Cem Evi Derneği Başkanı Zeynel Doğan ve Bilim Işığında Birlik Derneği Başkanı Zeki Akdağ, Başkan Güder’i ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette ilk olarak konuşan CEM Vakfı Başkanı Eşref Doğan, “Osman Güder Başkanım daha önce de tanıdığımız, her hususta güvendiğimiz bir başkanımız. Malatya'ya büyük hizmetler verebilecek bir kişi olduğuna inancımız tamdır. Bu vesile ile de biz Sayın Başkanıma ilerde yapacağı tüm projelerde başarıları diliyoruz. Ne mutlu iki taşı üst üste koyabilene ve Osman Güder Başkanım da bunu layığı ile yapabilecek bir kişi. Biz her hususta değerli başkanımın yanındayız, hizmetindeyiz. Tekrar kendilerini tebrik ediyoruz, hayırlı olsun, uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Malatya Ali Kapısı Derneği Başkanı Muhsin Topalcengiz ise; “Güzide Malatya'mızın, güzide ilçelerinden Battalgazi ilçemize Selahattin başkanımızdan sonra bayrağı devir alan değerli Osman Güder Başkanımıza başarılar diliyoruz. Hiçbir şüphemiz yoktur, ayrıştırma olmadan hizmetlerin geleceğinden eminiz. Ve hizmetlerinin daim olması dileğiyle başarılar diliyoruz” dedi.

Hz. İmam Zeynel Abidin Türbesi Kültür Vakfı Başkanı Doğan Karaduman’da, Başkan Güder’in Battalgazi ilçesinde başarılı hizmetler yapacağına inandıklarını belirterek, “Başkanıma hayırlı olsuna geldik. İyi işler yapacağını biliyoruz” diyerek, başarı temennisinde bulundu.

Bilim Işığında Birlik Derneği Başkanı Zeki Akdağ ise, Başkan Güder’e olan halk desteğine dikkat çekerek; “Başkanım sıcakkanlı, güler yüzlü, kucaklayıcı bir insan. Tanıdığım günden beri kendisine bu anlamda sempati duyuyorum. Çevreden de hep olumlu bir izlenim oluştuğu, aldığı oylar da bunun  göstergesi. Halk tarafından bu kadar sevilen bir insanın,  halkında ihtiyaçlarına ve taleplerine en doğru cevabı vereceğine inanıyorum. Kendisine en içten saygılarımı sunarken, başarılar diliyorum. İyi güzel şeyler yapacağına inancım tamdır” şeklinde konuştu.  

Malatya Haçova Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Zenal Abidin Akdağ’da; “Osman Başkanımıza hayırlı olsun dileklerimizi temenni ediyoruz. Tabi bugüne kadar yapılan  işler olsun, Selahattin Başkanımın zamanında  yapılan işler, destekler olsun, aynı şekilde ve aynı hizmetle  Osman Başkanımın da bu hizmetlere devam edeceğinden  hiçbir ayrışım içinde olmayacağından  eminiz ve kendisine güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

Engüzekliler Cem Evi Derneği Başkanı Zeynel Doğan ise, “Başkanıma yeni görevinden dolayı başarılar diliyorum. Eskiden Battalgazi'den aldığımız destekleri, hizmetleri,  tekrar Osman Başkanımdan da bekliyoruz. Hiçbir ayrım yapmayacağına kesinlikle inanıyorum. Yeni görevinden dolayı kendisine başarılar diliyorum” dedi.

"BİRLİKTELİĞİMİZ DEVAM EDECEK"

'Güzel bir sosyal dayanışma örneğini bugüne kadar sergilediğimiz gibi, bundan sonra da sergileyeceğiz' diyen Güder; “Bu dernek başkanlarımızı ve dedemiz başta olmak üzere bu toplumun temel dinamiği olarak görüyoruz. Toplumu yönlendiren,  topluma yön veren insanlar olarak görüyoruz. Bundan önce ki süreçte Malatya'mızın huzur ve barış içerisinde,  tüm vatandaşlarımızın yaşaması için tefrikaya mahal bırakmadan, insanları bütünleştirme adına ne zaman görev kendilerine düşmüş ise,  layığı ile, fazlası ile yerine getirmişlerdir. Değerli kanaat önderleridir. Hem siyasetçilerin kabul etmiş olduğu,  hem de Malatya kamuoyu tarafından kabul görmüş kişilerdir, şahsiyetlerdir. Öncelikle kendilerini bu duruşlarından dolayı tebrik ve takdir ediyorum. İnşallah bundan sonra ki süreçte de  Malatya öznesi etrafında buluşarak, Malatya için neler yapılması  gerekiyorsa biz  abilerimizle, kanaat önderlerimizle, dedelerimizle istişare halinde olacağız. Malatya'yı ayrıştırmak yerine, bütünleştirmek için elimizden ne geliyorsa,  her kesin, her kesimin, her düşüncenin, her zihniyetin, her mezhebin, her inançtaki insanın, bizim Malatya'mız için bir zenginlik olduğunu kabul ediyoruz. Bugüne kadar özellikle Battalgazi bölgemizde koşullarımızı buna göre hazırladık, adımlarımızı buna göre attık. Bundan sonra da hem Battalgazi'miz, de hem Malatya'mızda inşallah bunu Türkiye'ye teşmil ederekten,  Malatya'da oluşan örneğin tüm Türkiye'de sergilenmesi, örnek alınması adına her birimiz sorumluluk yüklenmiş olan her bir birey,  inşallah üzerine düşeni yaparak güzel bir sosyal dayanışma örneğini bugüne kadar sergilediğimiz gibi, bundan sonra da sergileyeceğiz” dedi.

"ÖNCELİĞİMİZ İSTİŞARE"

İstişareye önem verdiklerini belirten Güder; “Biz Malatya'da bizlere oy versin, vermesin düne kadar siyasi parti kimliği altında belki seçim çalışmalarımızı yürüttük, ama benim burada AK Parti rozetim vardı, o AK Parti rozetini çıkardık. Bu partisizleştik anlamına gelmemeli, ama biz hizmet olarak hiç kimseyi dışarıda bırakmadan çemberimizi genişleterek,  bizimle aynı dairede buluşmak isteyen herkesle buluşabileceğimizi, çatımızın geniş olduğunu, herkese yer olduğunu ifade etmek istiyorum. Amacımız görev yapmış olduğumuz süreç içerisinde hoş bir seda bırakarak bu süreci tamamlamak için gerek STK’lar olsun, gerek dernekler olsun, gerek vakıflar olsun, Malatya'nın tüm değerleri ile istişare halinde olarak Battalgazi'mizi yönetmeye çalışacağız” dedi.

<iframe width="1188" height="668" src="https://www.youtube.com/embed/veaGatrGl9k" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Güder;, Ayrıştırmayacağız,, Birleştireceğiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı