Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 14:49
 
Güder, Hastane Çalışmalarını İnceledi
Geçtiğimiz aylarda inşaat yapına başlanılan ve yapımı Malatyalılar tarafından dört gözle beklenen Battalgazi Devlet Hastanesi (Eski Devlet Hastanesi) inşaat çalışmalarını Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder Yerinde inceledi. Güder Battalgazi Devlet Hastanesi’nin en kısa zamanda tamamlanarak, vatandaşların hizmetine sunulmasını arzuladıklarını söyledi.
Gündem Haberi
Güder, Hastane Çalışmalarını İnceledi

300 yataklı Battalgazi Devlet Hastanesi’nin temel kazı çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda çalışmaları yerinde incelemek üzere Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, inşaat alanına giderek incelemelerde bulundu. 

"İKİ BUÇUK YILDA BİTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ"

 İlk olarak çalışmalar hakkında bilgiler veren yüklenici firma Şantiye Şefi Levent Kiraz; “Battalgazi 300 Yataklı Devlet Hastanesi’nin inşaatına başladık. Şu anda kazı çalışmalarımız devam ediyor. Şuanda yüzde 25 aşamasındayız kazıda. Bayramdan sonra betonarme imalatlarımıza, temel imalatlarımıza başlayacağız” diyerek, iki bucuk yıl içerisinde hastaneyi bitirmeyi amaçladıklarını söyledi.

"HASTANE ŞARTTI"

Bu bölgeye bir devlet hastanesinin şart olduğunu ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise; “Bilindiği gibi bulunmuş olduğumuz bölge, daha önce Malatya'mızın Devlet Hastanesi’nin bulunduğu ve hastalarının birçoğunun istifade etmiş olduğu bir mekandı. Tabi bu mekan fiziki olarak hem hastane, hem hasta koğuşları bakımından uygun olmaması hasebiyle, AK Parti iktidarımız döneminde Malatya'mıza 5 yıldızlı otel konforunda yeni bir hastanemiz yapılmış oldu. Bu bölgeyi gezdiğimizde gerek buradaki yerleşik insanlar,  aileler olsun, gerek buradaki esnaflar olsun, burada bir hastanenin gerekliliği hususunda söylemleri vardı. Bizde o dönemde vatandaşın bu ihtiyacını, arzu ve isteklerini yerine getirme adına gerek milletvekillerimiz olsun, gerek belediye başkanlarımızla beraber bu bölgeye yeni bir hastanenin yapılması hususunda çalışmalarımızı başlatmıştık.  Battalgazi ilçemizin bulunmuş olduğu yerde, en azından 300-400 yataklı bir kapasiteye sahip hastanenin buranın ihtiyaçlarına cevap vereceği şeklinde bir kanaat oluşmuştu. Mayıs ayında müteahhit firmamız sağ olsunlar temel kazı girişiminde bulundular. Buradaki çıkan hafriyatı da, Çamurlu mahallemizin bulunmuş olduğu kısımda 30 metrelik 3 tane Elazığ yoluna paralel yolumuz var, bu hafriyatı da oraya taşıyarak inşallah her iki tarafı güzelleştirme adına çalışmalarımız Battalgazi Belediyesi olarak devam ediyor" dedi.

"BÖLGEYE KATKI SAĞLAYACAK"

Yapılacak olan hastanenin bölgeye fayda sağlayacağına vurgu yapan Güder;"Burada müteahhit firmaya da öncelikle hayırlı olsun diyoruz.  İki buçuk yıl gibi bir süreleri var, ama o zaman müteahhit firmanın sahibi buraya geldiğinde biz Malatya'nın buna ihtiyacının olduğunu, 2 yıl gibi bir zaman zarfında inşallah bitirmeleri sonucunda bölgemize fazla katkı sağlanacağı şeklinde kendilerinden taleplerimiz olmuştu. Oda inşallah en kısa sürede bitireceğini ifade etmişti. Bizde şu an temelimizin başına geldik. Arkadaşlarımızın herhangi bir ihtiyacı olup olmadığını kendilerine ifade ettik. Kendilerinin de bir ihtiyacı olmadıklarını, teşekkürlerini beyan ettiler. Bizde kendilerine teşekkür ediyoruz ve bu yapının Battalgazi'miz için, Malatya'mız için hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ediyoruz. Biz, AK Parti iktidarları olarak, belediye başkanları olarak hizmetlerimizin üzerine hizmetler ilave ederek vatandaşın hayatını kolaylaştırma, yaşam kalitesini yükseltme adına elimizden gelen çabayı, gayreti sarf ediyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Güder,, Hastane, Çalışmalarını, İnceledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı