Haber Detayı
21 Ekim 2019 - Pazartesi 16:11
 
Günaydın'dan ülkemiz adına büyük başarı
Türkiye Escrima Kali Federasyonu Başkanı Mustafa Günaydın, Birleşik Dünya Serrada Escrima Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı görevine getirildi.
Video Haber Haberi
Günaydın'dan ülkemiz adına büyük başarı

Dünya Serrada Escrima Federasyonu tarafından Genel Başkan Yardımcısı görevine getirilen Günaydın, Türkiye Escrima Kali Federasyonu tarafından basın açıklaması yapıldı.

 "ÖNEMLİ BAŞARIYA İMZA ATTIK"

 Escrima Kali Federasyonu Başkanı Mustafa Günaydın, yaptığı basın açıklamasında; "Size güzel bir müjde vermek istiyorum. Merkezi Amerika Cleveland Ohio’da bulunan United Wordld Serrada Escrima Federatian’dan  (Birleşik Dünya Serrada Ezcrima Federasyonu) bana Cuma günü mail geldi. Ben Dünya Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığa getirildim. Bana Asya ve Afrika kıtalarındaki tüm ülkeleri bağladılar. Ayrıca 8. Derece Grand Master rütbesine terfiim yapıldı. Bu terfiinin yazısı Spor Bakanlığına gönderildi. Bir Türk olarak dünyada bir şeyleri başarmaya çalışmıştım. Allah’a çok şükür bunu başardığımı düşünüyorum. İnşallah bundan sonra daha güzel şeyler olacak. Bana bu görev verilince Amerika’da yaşamamı istediler. Ama ben Türkiye’de kalmak istiyorum. Çünkü ben hizmetimi Türkiye’de vermek gerektiğini düşünüyorum ve bunu da istiyorum. Benim için para ve mevki önemli değil. Ülkeme hizmet etmek istiyorum. Bundan dolayı ülkemde ve Malatya’da kalacağım. Dünyadaki o yapacağım faaliyetleri, çalışmaları vermeye çalışacağım. Bezen Amerika’da toplantı, müsabakalar olduğunda Amerika’ya gideceğim. Afrika ve Asya’daki ülkelerle devamlı iletişim halinde olacağım. Özellikle bu ülkedeki sporcuların Malatya’ya gelip, Malatya’yı görmelerini ve tanımalarını istiyorum. Merkezin Malatya olmasını özellikle önerdim. İnşallah çok güzel şeyler olacak. Ben elimden geleni yaptım, bundan sonra takdir Allah’ın. Bildiğim kadarıyla hiçbir branşta Türkiye’de bir dünya federasyon Başkanı ve federasyon başkan yardımcısı yok. İlk defa bir şeyi başardık. Ülkemiz ve Malatya için bundan sonra daha güzel şeyler yapmayı düşünüyorum" dedi.

"ÜLKEMDE YAPMAYI TERCİH ETTİM"

Günaydın ben ülkeme ve milletime hizmet etmek istiyorum diyerek şunları söyledi;"Biz Escrima Kali Federasyonunu kurduk. Federasyon kurulduğunda ilk başta İçişleri Bakanlığı’na bağlı çalışma yapılıyor. Spor Bakanlığı’na bağlanmadı. Ben Spor Bakanlığı’na gidip şu istekte bulunacağım. ‘İlk defa bir Türk Dünya Federasyon Başkan Yardımcısı seçildi. Benim elimin güçlü olması için Federasyonumuzu Spor Bakanlığı’na bağlamalarını talep edeceğim. İnşallah talebimiz karşılanır. Eğer Spor Bakanlığına bağlanırsak, elimiz dünyaya karşı daha da güçlenir ve birçok genç yetiştiririz. Ayrıca Dünya Federasyonu bana ikinci bir belge daha gönderdi. Bu belgede de bana, özel harekât TİM’lerini, polisleri, özel birlikleri eğitmem yetkisi verildi. Ve dünyada bu konuda otoriter olmam için yetki verildi. Bu yetki dünyada elimi daha çok güçlendirdi. Ben bundan sonra birçok ülkeye gidip özel polisleri, TİM’leri eğitebileceğim. Ama ben gidip başka ülkelere hizmet etmek istemiyorum, ben ülkeme ve milletime hizmet etmek istiyorum. Eğer imkânlar sağlanırsa ülkemde çalışacağım. Ancak yurtdışındaki faaliyetlere de katılmam gerekiyor. Fakat benim için birinci öncelik ülkem. Ben her platformda söylüyorum. Kimse kimseye bir şeyler yapmak zorunda değil. Ben, ‘bunu niye yapmadınız?’ diyerek küsme lüksüm de yok. Ben bu işin merkezini Malatya’da kurdum. Şu anda yurtdışından Malatya’ya gelenler var. Hollywood’dan gelen aktörler, Vietnam’dan gelenler var. Bu sporun merkezi Malatya oldu. Ben isterdim, Malatya Büyükşehir Belediyemizden, Valiliğimizden, Spor İl Müdürlüğümüzden, en azından ‘ne yapıyorsunuz, nasıl bir katkı yapabiliriz, Malatya’nın tanıtımı için neler yapabiliriz’ demelerini isterdim. Hiçbirinden bir talep olmadı. Ben de talepte bulunmadım. Ben yola çıkarken kimseden bir şeyler bekleyerek yola çıkmadım. Ben Allah’ın verdiği güçle, Allah’a güvenerek yola çıktım. Ama Allah’a hamd olsun 90’lı yıllarda başladığım bu yolda, istediğim hedefteyim. Eğer isteseydin Dünya Federasyon Başkanı da olurdum. Ben Türkiye’de kalmak için Dünya Federasyon Başkanlığını değil de, Başkan Yardımcılığını kabul ettim. Makam ve mevki benim için o kadar önemli değil. Hizmet etmek önemli"

Kaynak: Editör: Servet Bozan
Etiketler: Günaydın'dan, ülkemiz, adına, büyük, başarı,
Yorumlar
Haber Yazılımı