Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 12:44
 
Gurbetçiler Piyasayı Canlandırdı
Yurt dışından Malatya'ya gelen Gurbetçiler piyasayı canlandırırken, Döviz büroları işlerin açılmasından memnun olduklarını ifade ettiler.
Ekonomi Haberi
Gurbetçiler Piyasayı Canlandırdı

Malatya piyasasına önemli katkıda bulunan, Yurt dışında yaşayan ve tatil için Malatya'ya  gelen gurbetçiler, Malatya piyasasını canlandırdı.

PİYASAYI CANLANDIRDILAR

Gurbetçilerin Malatya piyasasını canlandırmasında önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Öz Murat Döviz yetkililerinden Metin Koçyiğit; "Bir kaç ay öncesine göre döviz alışlarımız arttı. Buda yurt dışından gelen gurbetçilerden kaynaklı. Gurbetçilerin Malatya ekonomisine olan katkıları göz ardı edilemez. İşyerimize uğrayan bir gurbetçi bin Euro'dan aşağı para bozdurmuyor. Bozdurulan bu para ile gurbetçiler, alış verişlerini yapıyor, turistik yerlere gidiyor ve Malatya ekonomisine, esnafına bu parayı bırakıyor" dedi.

KURLAR DÜŞTÜ

Döviz kurlarında düşüşler olduğunu altını çizen Koçyiğit; "Şuan döviz kurlarında bir azalış var. Dolar 5,6905, Euro ise, 6,4068 aralarında seyir etmekte. Geçen haftalarda bu oran biraz daha yüksekti. Bu hafta ise oranlarda biraz daha düşmeler yaşandı. Tabi döviz alışımız kadar, döviz satışımızda da artmalar var. Döviz kurları düşünce yatırım aracı olarak döviz alan insanlarımız da var. Geçen yıllara göre işlerde azalmalar meydana gelse de yinede işlerimizden memnunuz" dedi. 

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Gurbetçiler, Piyasayı, Canlandırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı