Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 14:27
 
“Güvenlerine Layık Olacağım”
AK Parti Malatya Milletvekilleri ve Parti Teşkilatı tarafından Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan’a hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi. Kendisine verilen adaylık görevi değerlendiren Gürkan; “Başta Cumhurbaşkanımız sonra parti teşkilatımızın ve milletvekillerimizin güvenine layık olmaya çalışacağız” dedi.
Video Haber Haberi
“Güvenlerine Layık Olacağım”

Battalgazi Belediye Binasında gerçekleştirilen ziyarete AK Parti Malatya Milletvekillerinden Öznur Çalık, Bülent Tüfenci, Ahmet Çakır, Hakan Kâhtalı ile AK Parti İl Başkanı İhsan Koca ve partililer katıldı.   

İlk olarak bir değerlendirme yapan AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca; “Malatya Milletvekillerimizle beraber, büyükşehir belediye başkan adayımız olan Selahattin Gürkan başkanımızı tebrik etmeye ve iyi dileklerimizi iletmeye geldik. Battalgazi’mizde yaptığı güzel hizmetleri, inşallah büyükşehir belediye başkanı olarak devam ettirecek” dedi.

“AMACIMIZ MALATYA’YA GÜZEL HİZMETLER YAPMAK”

Malatya için çaba içerisinde olduklarını dile getiren AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakır; “Malatya belediyecilik konusunda bakıldığı zaman gerçekten Türkiye’de dikkat çeken bir il. Hem sağlıklı kentleşmesiyle, hem de sosyal ve kültürel belediyeciliğiyle dikkatleri çeken bir il. Bunları hizmet yarışı olarak görmekteyiz. Görevi devam ettiren Hacı Uğur Polat Başkanımızın bizden daha başarılı olduğuna, Selahattin Başkanımızın da bu çıtayı yükselterek daha da güzel hizmetler yapacağına inanmaktayız. Amacımız belediyelerimiz ile birlikte Malatya’mıza daha güzel hizmetler yapabilmek. İnşallah Malatya’da Türkiye’de dikkat çeken oyları alacağız” şeklinde konuştu.

 

 

 

 “HİÇ BİR ŞÜPHEMİZ YOK”

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kâhtalı ise; “Battalgazi Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Nasip olursa bugüne kadar Battalgazi ilçesinde yapmış olduğu hizmetlerin daha iyisini inşallah, büyükşehirde yapacağına hiçbir kuşkumuz yoktur. Selahattin Gürkan başkanımız, Hacı Uğur Başkanımızın 31 Mart’ta bırakacağı bayrağı inşallah daha ilerlere taşıyacağından hiçbir şüphemiz yok. Bizlerde Milletvekili arkadaşlarımız ve teşkilatımız ile beraber elimizden gelen desteği vereceğiz” ifadelerinde bulundu.

“REKORA İMZA ATMAK İSTİYORUZ”

Malatya’da rekor kırmak istediklerinin altını çizen AK Parti Malatya Milletvekili MKYK üyesi Öznur Çalık; “Ziyaretimizin sebebi kıymetli, belediye başkanımız Selahattin Gürkan’a hayırlı olsun amaçlıydı. Çok zorlu bir görev ve bu zorlu görevi 3 dönem belediye başkanlığı yapan başkanımızın rahatlıkla üstesinden geleceğine inanıyoruz. Malatya’da 2 tane CHP’li belediye var Arguvan ve Hekimhan. Onlarda dâhil olmak üzere Temel hedefimiz Malatya’daki bütün belediyelikleri almak. Büyükşehir ile birlikte Malatya’mızda tarihi bir rekora imza atmak istiyoruz. AK Parti olarak büyükşehir ve ilçe belediyelerimizin çalışmalarını yakından takip ediyoruz” dedi.

 “HİZMETLERİ ARTTARAK DEVAM ETTİRECEĞİZ”

 AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise; “Türkiye bildiğinizi gibi önemli bir yerel seçim arifesinde. AK Parti olarak aday belirleme süreçleri titizlikle devam ediyor. Bazı illerin adayları Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Malatya’da o açıklanan iller arasında yer aldı. Battalgazi Belediyesinde başarıyla görev yapan ve memnuniyet oranlarını yükseklere çıkartan Selahattin Gürkan’ı 31 Mart seçimlerinden sonra inşallah büyükşehir belediye başkanı olarak yüksek bir oyla seçmiş olacağız. Böylelikle AK Parti belediyeciliğinin, büyükşehirde hem devamına, hem de hizmet anlamında daha da artarak hizmetlerimizi devam ettirmiş olacağız” dedi.

“HİZMETLERİ TAÇLANDIRACAĞIZ”

Ziyaretten dolayı teşekkürlerini ileten Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ise; “Önümüzde bir süreç var. AK Parti erdemliler hareketidir. Alınan görevin bir üst versiyona nasıl çıkartılır bunun gayreti içerisindeyiz. Cumhurbaşkanımızın 24 Kasım Haliç Kongre merkezinde 40 il belediyeyi açıklarken, ön konuşmada şunu söyledi, ‘ Bizim belediyecilik anlayışımız gerek 2004-2009-2014 ve gerekse 2019 süreçleri içerisindeki vizyon anekdotunu’ kısaca ifade ettiler.  Ve bu vizyon üzerine taçlandırılan bir gönül belediyeciliği anlayışının bütün Türkiye’ye teşkil edilip hakim kılınması noktasında belediye başkan adaylarına gerekli telkinlerde bulundular.  Diğer taraftan çok güzel bir ifade kullandı. Dedi ki; ‘Belediye Başkanları sadece seçildiği dönemlerle kendilerini sınırlandırmasınlar, Geçmiş yüzyılların belediye başkanı olma noktasındaki felsefi düşüncelerini ve gelecekteki yüzyıllardaki hizmetlerle anılması noktasındaki vizyon içerisinde çalışmalarını arzu ediyoruz’ dedi. Biz cumhurbaşkanımızın bize verdiği bu hedefler çerçevesinde başta cumhurbaşkanımız sonra parti teşkilatımızın ve milletvekillerimizin güvenine layık olmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.   

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Güvenlerine, Layık, Olacağım”,
Yorumlar
Haber Yazılımı