Haber Detayı
11 Şubat 2018 - Pazar 12:57
 
Güvercinler Mehmetçik İçin Havalandı
Malatya Kanatlı Hayvan Severler Derneği üyeleri tarafından Suriye’de teröristlerle savaşan Mehmetçikler için gökyüzüne bin adet güvercin bırakıldı.
Yaşam Haberi
Güvercinler Mehmetçik İçin Havalandı

Malatya Kanatlı Hayvan Severler Derneği üyeleri tarafından, Suriye’de teröristlerle savaşan Mehmetçikler için gökyüzüne bin adet güvercin salıverildi. 300 üyenin katıldığı ve bin paçalı güvercinin uçurulduğu etkinlik Kapalı Çarşı üzerindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanında gerçekleşti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından burada konuşan Kanatlı Hayvan Severler Derneği Başkanı Haydar Adıgüzel şunları dile getirdi: “Amacımız Türk askerimize Mehmetçiğimize ve şehit olan bütün askerlerimiz için güvercinlerimizle destek verip dualarımızı gökyüzüne bırakmak istiyoruz. Onun için burada toplandık. Malatya kuşçuları olarak Mehmetçiğimizin arkasındayız. Bizlerin de onların arkasında olduklarını bilsinler“ dedi.

“ASKERİMİZİN ARKASINDAYIZ”

Malatya Kanatlı Hayvan Severler Derneği Başkan Yardımcısı Faruk Ünalan ise şu ifadelere yer verdi: “Afrin’deki Zeytin Dalı Harekâtında görev yapan kahraman Türk ordusuna ve operasyonda şehit olan Mehmetçiklerimize destek amaçlı bu gün gökyüzüne bine yakın güvercin bırakılacak. Sadece ilimize has olan Malatya paçalı güvercinlerini gökyüzündeki her kanat çırpışı şehit olmuş her askerimize bir Fatiha olsun. Binlerce kilometre öteden gelip sınırlarıma terör ordusu kurmaya çalışanlara karşı tek millet olarak zaferle sonuçlandıracağız. Allah milletimize güç versin. Bizler Zeytin Dalı Harekâtı ve benzeri tüm operasyonlara daima hazırız” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından bin adet güvercin ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları eşliğinde gökyüzüne bırakıldı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Güvercinler, Mehmetçik, İçin, Havalandı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Güvercinler Mehmetçik İçin Havalandı
Güvercinler Mehmetçik İçin Havalandı
Yorumlar
Haber Yazılımı