Haber Detayı
11 Ocak 2020 - Cumartesi 16:34
 
Halk Müziği Korosu Müdürlüğüne Atama Sözü
Kültür Bakanlığına bağlı Malatya'da bulunan Türk Halk Müziği Korosu Müdürlüğüne Kültür Bakanlığı devlet ses sanatçısı Selahattin Yalçınkaya'nın atanması bekleniyor.
Video Haber Haberi
Halk Müziği Korosu Müdürlüğüne Atama Sözü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü vesilesiyle gazetemize ziyaret gerçekleştiren AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, Banazı Kültür ve Sanat Derneği sanatçılarının taleplerini iletti.

Kültür Bakanlığına bağlı Malatya'da bulunan Türk Halk Müziği Korosunun İlimizde Müdürlük kadrosunun olmasına rağmen personeli bulunmamakta. Buranın aktif hale gelip, burada bulunan koronun da işlevsel hale getirilmesi için AK Parti MKYK üyesi ve Malatya milletvekili Öznur  Çalık, Kültür ve Turizm bakanı ile konuşarak, Malatya'ya Aslen Malatyalı olan Kültür Bakanlığı devlet ses sanatçısı  Selahattin Yalçınkaya'yı müdür olarak önerdi ve Bakandan söz aldı. Elazığ'da görev yapan Yalçınkaya'nın Malatya'ya müdür olarak atanması için ilgili evrakların Bakanlığa ulaştırılması beklenirken, Malatya'da sanat alanında faaliyetlerin genişletilmesi noktasında çalışma başlatılacağı ifade edildi. 

Öznur Çalık, Malatyalı Hakkı Coşkun'un oğlu Abdullah Coşkun ve Kültür Bakanlığı Ses sanatçısı Selahattin Yalçınkaya'dan Malatya ezgileri dinledi.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Halk, Müziği, Korosu, Müdürlüğüne, Atama, Sözü,
Yorumlar
Haber Yazılımı