Haber Detayı
02 Ocak 2018 - Salı 09:02
 
Hastalara Şarkılı Moral
İnönü Üniversitesinde okuyan bir grup öğrenci, kendi aralarında aldığı kararla anlamlı bir projeye ortaya koydu. Üniversite öğrencileri, hastaneye gelen hastalara moral vermek amacı ile müzik dinletisi etkinliği gerçekleştirerek, çok anlamlı bir projeye imza attı.
Sağlık Haberi
Hastalara Şarkılı Moral

Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi araştırma hastanesinde yatan hastalar, ilginç bir olayla karşılaştı. İnönü Üniversitesinde okuyan bir grup öğrenci, aldığı kararla hastalara moral verme çabası içine girdi. Hastaneye gelen hastalara moral vermek, hastalıklarını biran olsun unutturmak amacı ile haftanın belirli bir günü, yatan hasta servislerine gelerek burada yatan hastaların morallerini yükseltmek amacı ile müzik etkinliği gerçekleştiriyor. Üniversite öğrencilerinin yaptığı bu etkinlik, gerek hasta ve gerekse hasta yakınları tarafından beğeni topluyor. Yapılan bu müzik etkinliğinde, hasta ve hasta yakınları da söylenen müziklere eşlik ederek, bir an olsun hastalıklarını düşünmekten uzaklaşıp, tatlı bir zaman geçiriyorlar. Büyük takdir toplayan bu öğrenci grubunun daha ne gibi projelere imza atacağı ise şimdiden merak konusu oldu.

“ÇOK ANLAMLI BİR DÜŞÜNCE”

Karaciğer Ünitesinde yatan ve babasının yanında ona refakatçi olan Ebru Başaraner isimli bir hasta yakını, hastane yönetimine ve öğrencilere bu etkinliklerinden dolayı teşekkürlerini ileterek, “Babam yaklaşık 2 aydır hastanede tedavi görmekte, öğrencilerin böyle tekinlikte bulunması burada yatan hastalara inanın çok moral vermekte. Gerek babam, gerekse burada bulunan diğer hastalar, öğrencilerin şarkılarına eşlik ediyor ve biran olsun hastalıklarını bir kenarı ya bırakıyorlar. Ben etkinliğe vesilen olan hastane yönetimine ve öğrenciler teşekkür ediyorum. Çok güzel bir düşünce. Sadece ben değil, bütün hasta ve yakınları bu etkinliği çok beğeniyor. Ben tekrardan teşekkürü bir borç biliyorum” ifadelerini kullandı. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: Hastalara, Şarkılı, Moral,
Yorumlar
Haber Yazılımı