Haber Detayı
08 Haziran 2016 - Çarşamba 11:50
 
Hatice Zehra’nın Buruk Mezuniyeti
Darende’de kistik fibrozis hastalığı nedeniyle 5 yıldır hastanede tedavi gören Hatice Zehra Bişkin okulunun düzenlediği şenliklere oksijen tüpüne bağlı olarak geldi.
Çocuk Haberi
Hatice Zehra’nın Buruk Mezuniyeti

Öğrenci arkadaşlarının birbirinden güzel ve anlamlı gösterilerini sonuna kadar izleyen Hatice Zehra Bişgin arkadaşları gibi şiirler okuyup gösteriler yapamasa da onların oyunlarından mutlu oldu.

 Irmaklı İlköğretim Okul Müdürü Gazi Şentürk ise Bişkin’in çok başarılı bir öğrenci olduğunu dile getirdi.

 Hacı ve Emine Bişgin çiftinin 3 çocuğundan Hatice Zehra Bişgin´e (10), akciğer rahatsızlığı nedeniyle henüz 2 aylıkken ´kistik fibrozis´ teşhisi konuldu. O tarihten bu yana Malatya ve Ankara´da tedavi gören Bişgin, 2012´de Irmaklı İlkokuluna başladı. Rahatsızlığı nedeniyle sınıf arkadaşlarından uzak kalan Bişgin, 4 yıldır eğitiminin bir bölümünü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün kararıyla Darende Hulusi Devlet Hastanesinde alıyor. Kendisine tahsis edilen özel odada eğitim gören Bişgin´i annesi hiç yalnız bırakmıyor. Bişgin, eğitim saatlerinin dışındaki zamanını kitap okuyarak ve oyun oynayarak değerlendiriyor.

 

Anne Bişgin, kızının solunum problemi yaşadığını belirterek, ´Sık sık enfeksiyon geçirdiği için hastanede yatırmamız gerekiyor” dedi.

Kaynak: Editör: Ahmet Çakır
Etiketler: , Darende’de, kistik, fibrozis, hastalığı, nedeniyle, 5, yıldır, hastanede, teda
Yorumlar
Haber Yazılımı