Haber Detayı
06 Kasım 2018 - Salı 10:28
 
“Hayvan Sevgisi Aşılanmalı”
Malatya Doğa ve Hayvanlar İçin El Ele Derneği Gülsüm Fırat; “Çocuklara hayvan sevgisi küçük yaşlarda aşılanmalı ve bu noktada daha fazla proje yapılmalı” ifadelerinde bulundu.
Video Haber Haberi
“Hayvan Sevgisi Aşılanmalı”

Malatya Doğa ve Hayvanlar İçin El Ele Derneği Başkanı Gülsüm Fırat, hayvan sevgisinin çocuklara aşılanması noktasında bazı belediyelerin projeler yaptığını söyleyerek, farklı projelerinde yapılması gerektiğini vurguladı.

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde, 'Benim de okulum var' projesi kapsamında, hayvan barınağındaki sokak köpekleri, fiziki durumu yeterli okullara veriliyor. Sizce Malatya’da da böyle bir proje uygulanabilir mi, Malatya’da uygulanan projeler nelerdir? Sorusunu yanıtlayan Gülsüm Fırat; “Malatya da bu tür projeler bekliyoruz. İlk proje Yeşilyurt Belediyesi’yle geçen yıl başlatıldı. Yeşilyurt Belediyesi tarafından 2018-2019 eğitim döneminde bu tür eğitim programları düzenlenecek. Geçen gün belediye tarafından ‘sev beni’ projesi başlatıldı belediyenin bu tür çalışmaları çok güzel. Ayrıca buradaki okullarda Manisa Turgutlu’da ki gibi ‘her okula bir hayvan’ projesi değil de, Okullar da eğitim anlamında yapılmıştı geçen yıllarda bu sene böyle bir uygulama sanırım yapılıyor yâda yapılacak. Hayvan sevgisi aşılama bazında seminerler var. Çocuklara hayvan sevgisi küçük yaşlarda aşılanmalı. Benim kanaatim böyle. Hani bir atasözümüz var; ‘Ağaç yaş iken Eğilir’ biz çocuklarımızı bu yaşlarda eğitir ve hayvan sevgisini onlara aşılar, hayvanlarında doğanın bir parçası olduğunu onlara gösterirsek, ben inanıyorum ileriki nesil hayvanlara kesinlikle zarar vermez. Onun için çocuklara verilecek olan bu tarz eğitimleri sürekli destekliyorum ve böylesi verilen eğitimlerde bende onlara hayvan sevgisini aşılamakta yardımcı olacağımın sözünü veriyorum” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Hayvan, Sevgisi, Aşılanmalı”,
Yorumlar
Haber Yazılımı