Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 17:27
 
“Hekimhan’a Bayrağı Dikeceğiz”
Araştırmacı Gazeteci-Yazar Kemal Deniz, Hekimhan Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adaylığını açıkladı. Deniz, aday adaylık başvuru dosyasını AK Parti Hekimhan ilçe teşkilatına yoğun kalabalık eşliğinde teslim etti.
Video Haber Haberi
“Hekimhan’a Bayrağı Dikeceğiz”

2014 yerel seçimlerinde AK Partinin Hekimhan Belediye Başkan Adayı olan ve az bir farkla Belediye Başkanlığını kıl payı kaçıran araştırmacı Gazeteci-Yazar Kemal Deniz, Hekimhan Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adaylığı başvurusu yaptı. Deniz, Hekimhan’a bu seçimde AK Parti Bayrağını dikmek için yeniden aday adaylığı başvurusunda bulunduğunu ifade etti.

HEKİMHAN’LILARDAN DENİZ’E YOĞUN İLGİ

Dosya teslimi öncesi Cuma namazını Hekimhan Merkez Köprülü Mehmet Paşa camisinde kılan Kemal Deniz, namaz çıkışı hayatlarını kaybeden Hekimhanlı iki ailenin cenaze törenine katıldı. Cenaze töreninin ardından AK Parti ilçe teşkilatına giden Kemal Deniz, aday adaylığı başvurusunda bulundu. Deniz’e, aday adaylığı başvurusu esnasında hemşerileri Hekimhanlılardan yoğun ilgi vardı. Sevenleri ve kalabalık bir toplulukla parti ilçe binasında başvuruda bulunan Deniz, başvuru dosyasını AK Parti Hekimhan İlçe Başkanı Adil Ağcan’a teslim etti.

 

 

AĞCAN: “İLK ADAYLIK BAŞVURUSU OLDU”

Başvuru öncesi kısa bir değerlendirme yapan AK Parti Hekimhan ilçe Başkanı Adil Ağcan “Başvuru süreçlerimiz devam ediyor. Bu kapsamda Hekimhan Belediye Başkanlığı için ilk aday adaylık başvurusu Kemal Deniz, gerçekleştirdi. Hekimhan, hizmete susamış bir ilçemiz. Bundan sonraki süreçte de birlik ve beraberlik içerisinde olarak, AK Parti’nin hizmet bayrağını Hekimhan ile tanıştıracağız”

DENİZ: “TEŞKİLAT BİZİM BAŞIMIZIN TACIDIR”

Kendisi ve parti için yapılan dedikodulara inanmayın diyen Kemal Deniz; “Muhalefette kalan ilçemizin artık hizmete susadığını biliyoruz. Bu nedenle yeniden AK Parti belediyeciliğiyle ilçemizi tanıştırarak, insanlarımızın bütün sıkıntılarını çözecek projelerle buraya gelmeliyiz ve Hekimhan’a AK Parti bayrağını dikeceğiz. Özellikle bizzat benim ağzımdan duymadığınız hiçbir lafa itibar etmeyiniz. Siyasi olmayan birçok dernekte yöneticilik yapan birisiyim. Benim ve arkadaşlarımın her zaman birinci önceliği teşkilat olmuştur. Teşkilat her daim bizim başımızın tacıdır. Örgütlü azınlıklar, örgütsüz olan kocaman yığınları mutlaka sürü gibi yönetirler. Bu nedenle dedikodulara asla meyil vermeyin. Birlik ve beraberliğimizi bozmadan, birbirimizi üzmeden, özellikle birbirimizin hakkında olumsuz cümleler etmeden onları terk ederek, önümüzdeki Mart seçimlerine hep birlikte hazırlanmalıyız. Dedikodu ve yalanlardan birisi, ‘Kemal Deniz kendi köyünden oy alamadı’ deniyordu. Sarıkız geçmişten beri CHP’ye meyilli bir köydür. 2014 Mart ayı seçimlerinde biz 196 oy aldık ve CHP 180 oy aldı. Cumhuriyetin ilanından bu tarafa hiçbir sağ parti, CHP’yi Sarıkız’da geçmemişti. Biz, 2014’de bu anlamda tarih yazdık” ifadelerinde bulundu.

“YÜRÜMEYİ DEĞİL, KOŞMANIZI İSTİYORUM”  

Kendisi veya bir başkasının aday olması durumunda birlik ve beraberliğin bozulmaması gerektiğinin altını çizen Deniz; “Elbette ki partimizden birkaç kişi Hekimhan için aday adayı olacak. Sonunda da parti tek bir kişiyi aday olarak gösterecek. Beni, ilçe Başkanımızı, yâda bir başkasını aday gösterebilir. Ben aday olursam, herkesi yanımda yürümeye değil, koşmaya istiyorum. Benden başka birisi aday olursa bende onun yanında koşmaya talibim. Biz bu birlik ve beraberlikle seçimi kesinlikle kazanacağız” dedi.

 “HUZURUNA ŞEREFLE GİTMELİYİZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hekimhan için söylemlerini de değerlendiren Deniz; “Cumhurbaşkanımız parti yöneticileri ve vekillerimize Hekimhan’ın ‘ısrarla alınmasını’ istediğini söylemiş. Kime nasip olursa adaylık bana veya başkasına bu seçimi almak herkesin boynunun borcu. Hekimhan olarak buradan bir başarıyla Cumhurbaşkanımıza gidim Hekimhan’a AK Parti bayrağını diktik diye diyerek huzuruna şerefle gitmeliyiz” diyerek sözlerini tamamladı.  

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Hekimhan’a, Bayrağı, Dikeceğiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı