Haber Detayı
19 Ekim 2017 - Perşembe 10:19
 
Hekimhan Göz Kamaştırdı
Hekimhan Sazlıca Halk oyunları ekibi 4.Malatya Tanıtım Günlerine damga vurdu. Ankaralıların gerek halk oyunları ile gerek meşhur cevizi ile yoğun ilgisini çeken Hekimhan standı fuardan memnun ayrıldı.
Kültür Haberi
Hekimhan Göz Kamaştırdı

Ankara'da düzenlenen "4.Malatya Tanıtım Günleri" kapsamında açılan yaklaşık 50 stantta kentin tarihi ve doğal güzellikleriyle ekonomik değerleri tanıtıldı.

Etkinlikler kapsamında açılan yaklaşık 50 stantta kentin tarihi, doğal güzellikleriyle ekonomik değerleri tanıtıldı. Malatya'nın bütün değerleriyle tanıtıldığı programda Ankara'da Hekimhan rüzgarı esti. Ziyaretçi izdihamının yaşandığı programa vatandaşların yanı sıra siyasetçi ve bürokratlar da yoğun ilgi gösterdi.

Hekimhan Kaymakamlığı ve Belediyesi standında ziyaretçilere Maden, Halk oyunlarının yanı sıra Ceviz ve Alıç ürünleri ikram edildi.

Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları yaptığı açıklamada; “Hekimhan Demir Madeni ile birlikte yükselen önemli Sanayi vasıflarına, madde ile manayı en iyi şekilde mezcetme kapasitesine sahip önemli bir merkez konumundadır.

Hekimhan Türkiye’deki ilk on handan biri olan Taşhanı, Hitit Kitabesi, Kiliseleri, Köprülü Mehmet paşa Camisi ve Hamamı, Geyik Çifliği, Dipsiz gölü, Girmana Kanyonuyla türkülere, şiirlere ilham kaynağı olmuş doğayla barışık müstesna bir ilçedir.

Hekimhan’ın sahip olduğu bu tarihsel ve kültürel birikimi Vaylo Dede, Sadık Baba ve Esiri Baba gibi değerler, bir inanç merkezi haline getirmektedir. Bu konumuyla da Türkiye’de en önemli inanç turizmine hedef olmayı fazlasıyla hak etmektedir.

Hekimhan Belediyesi olarak Tek hedefimiz var o da Hekimhan’ı tüm alanlarda hak ettiği seviyeye taşımaktır. Hekimhan ve Hekimhanlılar tüm bu çalışmaların en iyisine layıktır.

Malatya Günleri fuarında emeği geçen Malatya Valimize, Büyükşehir Belediye başkanımıza ve Bizlere ev sahipliği yapan Ankara Valimize ve Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür ediyorum” dedi. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Hekimhan, Göz, Kamaştırdı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Hekimhan Göz Kamaştırdı
Yorumlar
Haber Yazılımı