Haber Detayı
02 Aralık 2018 - Pazar 16:14
 
“Hekimhan Hizmetten Yoksun”
Hekimhan Kurşunlu ve Çevre Köyleri Kültür Sanat ve Sosyal Dayanışma Derneğinde konuşan AK Parti Hekimhan Belediye Başkan Aday adayı Kemal Deniz, Hekimhan’ın iyi yönetilmediği ve ilçenin modern hizmetlerden yoksun kaldığını ifade etti.
Video Haber Haberi
“Hekimhan Hizmetten Yoksun”

Hekimhan Kurşunlu ve Çevre Köyleri Kültür Sanat ve Sosyal Dayanışma Derneğine AK Parti Hekimhan Belediye Başkan Aday adayı Kemal Deniz tarafından ziyaret gerçekleşti. Ziyarette Hekimhan’ın sıkıntıları gündeme taşınırken, ilçenin modern hizmetlerle tanışması için AK Parti’nin Hekimhan’ı yönetmesi gerektiği vurgulandı.

Kemal Deniz’in ziyareti için memnuniyetini dile getiren Kurşunlu ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı Erdal Evren; “Kurşunlu ve çevre köylerin, Hekimhan siyasetinde etkileri gerçekten çok önemli. Bizde kanaat önderlerimizle bir araya gelerek burada bir konuşalım istedik. İlçemizi diğer ilçelere kıyasladığımız zaman içler acısı bir durumla karşı karşıya. Bu yerel seçimlerde Kurşunluların desteği ve el birliği ile Hekimhan’ı iktidarla buluşturma hedefindeyiz. Adayımız kim olursa olsun yanında olacağımızı bilmelerini istiyoruz” dedi.

 

 “HER ZAMAN DESTEK VERDİLER”

Kurşunlu ve çevre köylerinin oylarını her zaman AK Parti’den yana kullandığını dile getiren Kemal Deniz ise; “Biz her zaman Kurşunluların yanında, yöresinde olmaktan şeref duyduk. Biz Kurşunluların hiç yanlışını görmedik ve her zaman dostluğunu gördük. Kemal Deniz olarak ben bu şehirde, siyasi ve toplumsal olayların içerisinde bulunuyorum. Bu dönem içerisinde de zaman zaman milletvekili adayı oldum. 2014 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı oldum. Hekimhan’ın bugün 64 tane mahalle muhtarı var. Biz köyler ve merkez mahallelerimizle bunlarla birlikte hareket ettiğimizde Kemal Deniz’e destek veren her zaman Kurşunlu ve çevresi olmuştur. Kurşunlu, 17 köyden ibaret bir bölge iken, idari yapıda yapılan değişikliklerle bir kısım köylerimiz Kuluncak, Yazıhan ve Darende’ye verilse de bugün 9 kurşunlu köyü yine Hekimhan’a bağlıdır” dedi.

YANIBAŞIMIZDA DOĞALGAZ VAR”

İlçenin birçok hizmetten yoksun olduğunun altını çizen Deniz; “Elbette ki Dünya’da büyük bir değişim var. Dünya değiştiği gibi Türkiye, şehrimiz değişiyor. Şehrimizin değiştiği bu dönem içerisinde ilçemizde değişiyor. Bu zaman dilimi içerisinde insanların daha rahat, huzurlu ve müreffeh yaşayabilecekleri ortamlar meydana geliyor. Ama biz ne hikmetse muhalefetten yana belediyeler seçildiği için ilçemizde Hekimhanlıların rahat yaşayabileceği ortamın oluşması konusunda geride kaldık. Bugün bizim ilçemizin Yukarı Selimli’den, aşağı çaydan kolin demir çelik fabrikasına kadar giden yolda çaydan geçen bir doğalgazımız var, ama 3 km ötedeki ilçemizde doğalgaz yok. Doğalgazı ilk kullanan ilçelerden birisi Doğanşehir’dir. Diğer ilçelerimizde bu çalışmayı yapıyorlar. Hâlbuki doğalgazın ana borusu Hekimhan’dan geçiyor. Ana vanalar Yukarı Selimli köyümüzde. Bu sebeple iktidardan tavır koyan bir Hekimhan’a bu hizmetlerin geleceğini söylüyoruz. Maden ilçesi olan Hekimhan’da, madenciliğin ön plana çıktığı 3 bin kişinin demir çelikte çalıştığı yıllara tekrar döneceğimizi ifade etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

“KİM OLURSA OLSUN BİRLİĞİMİZİ BOZMAYALIM”

Adaylı sürecini de değerlendiren Deniz; “Benim ile birlikte yedi aday adayı arkadaş daha var AK Parti Belediyesi için yola çıkan. Ben bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Adaylık elbette bir kişiye nasip olacak. Kime nasip olursa o arkadaşımızın çevresinde buluşarak Hekimhan’da AK Parti belediyeciliği bayrağını asarak, ilçemize modern dünyanın getirdiği güzellikleri taşımalıyız diye düşünüyorum. Siz olmadan bizim yol yürüme şansımız yok. Size ve birlikte olmaya ihtiyacımız var. Hekimhan, 20 senedir CHP’li belediye ile yönetiliyor ve Hekimhanlılar ilçeye iktidar elinin değmesini istiyorlar” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Hekimhan, Hizmetten, Yoksun”,
Yorumlar
Haber Yazılımı