Haber Detayı
07 Ekim 2017 - Cumartesi 11:15
 
“Hekimhan’ı Gözden Çıkarmışlar”
Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, Malatya Büyükşehir Belediyesinden yeterli hizmet desteğini alamadıklarını ifade etti. Başkan Millioğulları, yapılan hizmetlerin de yetkililer tarafından yeterince takip edilmediğinden yakındı.
Gündem Haberi
“Hekimhan’ı Gözden Çıkarmışlar”

Hekimhan Belediye Başkanı Aliseydi Millioğulları, Hekimhan’ın toz toprak içinde olduğunu ve Malatya Büyükşehir Belediyesi’nden gerekli hizmet ve destek alamadığını dile getirerek eleştirilerde bulundu. Muhalefet bir Belediye oldukları için bu durumda olduklarını öne süren Millioğulları, bu sorunların bir an önce bitmesini istedi.

“HİÇBİRİ HEKİMHAN'DA GÖRÜLMÜYOR”

Yapılan İl Koordinasyon Kurulunda ilçelerinde olan tüm sıkıntıları dile getirdiklerini aktaran Millioğulları, “Tüm ilçelerde Kültür Merkezi, mezbahaneler, parklar, yol genişletmeler olduğu halde bunların hiçbiri Hekimhan'da görülmüyor. Maalesef üç buçuk yıldır Büyükşehir Belediyesi'nin hiçbir zaman Hekimhan’ımızda bu gibi çalışmaları olmadı” dedi.

 “HEKİMHAN’I GÖZDEN ÇIKARMIŞ GİBİ GÖRÜNÜYORLAR”

Hekimhan’da içme suyu sıkıntısının hala çözülmediğini söyleyen Millioğulları şöyle konuştu: “İçme suyu 2015 yılında verilecekti. 2017 yılı oldu hala İçme suyu verilmedi. Çünkü burada çeşitli sıkıntılar var. Gerek İller Bankası gerekse özellikle MASKİ burada yeterince denetim ve kontrolleri yoktur. Üst düzey yetkililer Hekimhan’ı artık gözden çıkarmış gibi görünüyorlar. Aynı zamanda kanalizasyon çalışmaları var ve burada içme suyuna yönelik arızalar yaptılar. Bunların da yeterince üzerinde durmuyorlar.”

“SORUNLAR GİDERİLECEK DEDİ”

 Başkan Millioğulları, ilçedeki 12 muhtar ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı da ziyaret ettiklerini hatırlatarak,  “O bakımdan ben rahat bir şekilde koordinasyon kurulunda sıkıntılarımızı dile getirdim. Bundan 3 ay önce Sayın Başkan Ahmet Çakır’ı Hekimhan merkezindeki 12 Muhtar ile beraber ziyaret ettik. Sorunlarımıza hep beraber muhtarlarımız dile getirdik. Bir ay sonra sorunlar giderilecek dedi. Şu an 3 ayı geçti halen Hekimhan toz toprak içerisinde. Hekimhan halkı Büyükşehir Belediyesi'ni Hekimhan'da göremiyor. Her zaman bizi görüyorlar. Asıl esas sorumlu, içme suyu, kanalizasyon ana yolların sorumlusu büyük şehirdir. Bir türlü yapılamadı” diye konuştu.

“BÜYÜKŞEHİR'İN YETKİLİLERİ FAZLA İLGİLENMİYOR”

Muhalefet belediye oldukları gerekçesi ile hizmet alamadıklarını öne süren Millioğulları, son olarak şu açıklamayı yaptı: “Muhalefet bir belediye başkanı olduğumuz için yapılmıyor diye düşünüyoruz. Halkımızda böyle düşünüyor. Ben de böyle düşünüyorum. Hâlbuki ben Büyükşehir ile kamu kurumlarıyla 23 yıldır belediye başkanıyım her kurumla iyi geçiniyorum. Diyalogların iyi olan ilişkileri biri olan bir insanım. Çünkü yapılan hizmetler topluma geliyor. Kimseyle sürtüşmem çatışmam olmaz. Ama maalesef bu hale getirdiler. Hizmet geliyor ama Büyükşehir'in yetkilileri fazla ilgilenmiyor. Oradaki denetim ve kontrol mühendisleri bu işi sağlıklı yürütemiyorlar. Amacımız Hekimhan’ın içme suyu ve kanalizasyonun bir an evvel MASKİ tarafından yeterince kontrol edilip tamamlanıp bitirilmesidir. Hekimhan'ın toz topraktan kurtulması için acilen sorunlarını bitmesidir.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Hekimhan’ı, Gözden, Çıkarmışlar”, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı