Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 09:25
 
“Hep Yanımızda Oldular”
Malatya ili Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısı ile Malatya görev yapan Gazetecilerine kahvaltı verdi. Akın, yerel basının önemini vurgulayarak basını hep yanlarında olduklarını söyledi.
Video Haber Haberi
“Hep Yanımızda Oldular”

Malatya İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ vesilesi ile basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Düzenlenen etkinliğe, basın yayın kuruluşlarının temsilcileri, cemiyet ve dernek başkanı ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte çalışan gazeteciler katıldı.

“HEP YANIMIZDA OLDULAR”

Gazeteciler emeğine saygı duyulması gerektiğini vurgulayan Akın, “Tabi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü aslında bir gün değil de her gün gazetecilerin anılması emeğine saygı duyulması gerekiyor. Biz 2007 yılında kurulduk. Buna 1 hafta önce de 10’uncu yılımızı kutladık. Yaklaşık 10 yıldır ile kırsalda, merada, yaylada, ilçede nerede olursa olsun, bizim yetiştiricilerimizin yanında oldular. Bu anlamda bütün emekçi gazetecilere vermiş oldukları emeklerden dolayı, yetiştiricilerimizin, üreticilerimizin yanında olduklarından dolayı ben tüm yetiştirici ve üreticiler adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“ÜRETMEMİZ GEREKİYOR”

İthal eden ülkeden ihracat yapan ülke olmamız gerektiğinin altını çizen Akın daha sonra şunları söyledi: “Tabi burada önemli olan her alandan ve anlamda biz, şunu söylüyoruz; üretmemiz gerekiyor. Biz ithal eden değil ihracat eden olmamak için kesinlikle her alanda üretmek gerekiyor bu anlamda biz, gazetecilerin emeğini unutmuyoruz. Tabi 10 Ocak Gazeteciler Gününü de tekrar tebrik ediyoruz. Bütün dernek, cemiyet başkanlarına, bütün katılımcılara bizleri yalnız bırakmadıkları için de teşekkür ediyorum.”

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Hep, Yanımızda, Oldular”,
Yorumlar
Haber Yazılımı