Haber Detayı
26 Şubat 2020 - Çarşamba 13:25
 
Hepimiz Azeri'yiz
MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı; "Hocalı katliamı kimsenin umurunda olmasa dahi Türk milletinin milli hafızasına kaydedilmiştir. Buradan hepimiz Ermeni'yiz diye sokaklarda bağıran akıl fukaralarına gür sesle diyoruz ki, hepimiz Türk'üz ve hepimiz Azeri'yiz." dedi.
Video Haber Haberi
Hepimiz Azeri'yiz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından Hocalı katliamı temalı resim sergisi açıldı. Malatya Soykan meydanında açılan sergide 28 yıl önce Hocalı'da yaşanan katliam resimlere taşındı.

Sergi açılışı öncesinde bir değerlendirme yapan MHP Malatya İl Başkanı Mesut Samanlı; "Bugün burada bundan tam 28 yıl önce Azerbaycan'da Dağlık Karabağ’ın Hocalı Kasabasında Ermeni çetelerinin gerçekleştirmiş olduğu soykırım ve vahşetin yıl dönümünde vahşice katledilen soydaşlarımızı anmak amacıyla toplanmış bulunmaktayız. Türk milleti pek çok haksızlığa uğramış pek çok zulme maruz kalmıştır. Bunlardan en acı ve hüzün vericilerinden birisi 26 Şubat 1992'de Azerbaycan'ın yukarı Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaşanmıştır.. Ermeni çeteleri Hocalı Kasabası'na barbarca saldırmışlardır. Resmi verilere göre 613 soydaşımız Hocalı’da şehit edilmiştir. Katledilen soydaşlarımızın çoğu üst üste yığılıp ateşe verilmiştir. Hocalı açıkça bir soykırım olmasına rağmen bu katliamın sorumlusu olan ermeni  çetelerinden dünya asla hesap sormamış, bu soykırım ve vahşet karşısında sessiz kalmışlardır. En aşağılık en vahşi cinayetler Hocalı'da yaşanmış ve şu güne kadar kanı yerde kalmıştır. Hocalı'nın çığlığı insanlık vicdanında cevap ve karşılık bulamamıştır. Sözde Ermeni soykırımıyla avunan, bunu Türkiye’ye karşı siyasi ve diplomatik tehdit aracına dönüştüren ülkelerin adaleta biraz olsun saygıları varsa, insan haklarına az da olsa bağlılıkları bulunuyorsa Hocalı’da akan kanın hesabını insanlık kasaplarından sormaları tarihi bir mecburiyettir. Hocalı Türk’tür, Dağlık Karabağ Türk’tür, Azerbaycan Türk’tür, her türlü Saldırı teşebbüsü ihanettir, rezalettir, Türklüğün vicdanında yok hükmündedir. Taşnak ve Hınçak terör örgütünün uzantıları, Türk milletine dinmeyen ve önü alınmayan düşmanlıklarını kan dökerek, masum insanları yok ederek göstermişlerdir. Soydaşlarımızın ırzına, namusuna, şerefine, hayat ve varlık haklarına kast etmeye cüret eden Ermeni ahlaksızlığını aziz milletimiz lanetle ve nefretle hatırlayacaktır. Hocalı katliamı kimsenin umurunda olmasa dahi Türk milletinin milli hafızasına kaydedilmiştir. Buradan hepimiz Ermeni'yiz diye sokaklarda bağıran akıl fukaralarına gür sesle diyoruz ki Hepimiz Türk'üz Ve Hepimiz Azeri'yiz.  Hocalı’da Şehit olan kardeşlerimize Allahtan rahmet, geride kalanlara sabır ve metanet niyaz ediyorum." ifadelerinde bulundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Malatya İl Kadın Kolları Başkanı Selma Çiçek ise; "21.Yüzyılın en büyük Soykırımı hocalı katliamınım üzerinden 28 yıl geçti 26 şubat 1992 yılı insanlık tarihi için kara bir lekedir, bu tarihte Azerbaycan'ın Hocalı kentinde Ermeniler bir insanlık suçu işleyerek çocuk, kadın, ihtiyar ve genç ayrımı yapmaksızın masum Türklere karşı korkunç bir katliam gerçekleştirdi. Resmî verilere göre 613 kişi vahşice katledilmiş bunlardan 82 çocuk 106 kadındır. 487 kişi ağır yaralanmış ve 1275 kişi rehin alınmış geri kalan nüfus ise zorlukla canını kurtarmıştır. Biz Türk milliyetçileri olarak yüzyıllar geçse de bu Türk milletine karşı yapılan acımasız soykırımı unutmayacağız ve unutturmayacağız. İnsanlık dışı bu katliama maruz kalan masum Türk olunca nedense insan hakları havarisi kesilen sözde insan hakları savunucularının gözleri kör, kulakları sağır vicdanları kapkara oluyor. Hocalı'da acımasızca şehit edilen soydaşlarımızı rahmetle anıyoruz ruhları şad olsun." dedi.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Hepimiz, Azeri'yiz,
Yorumlar
Haber Yazılımı