Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 10:27
 
“Hepimize Önemli Görevler Düşüyor”
AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci; Malatya için önemli bir yatırım olarak gördüğü hayvancılık OSB’yi gündemine alarak; “Malatya’da hayvancılığı geliştirmek, kırsalda ki göçü azalmak istiyorsak, birliklere ve diğer kuruluşlara da önemli görevler düşmektedir” dedi.
Video Haber Haberi
“Hepimize Önemli Görevler Düşüyor”

Gümrük ve Ticaret Eski Bakanı ve 27. Dönem Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci’den Malatya Kırmızı Et Üreticileri Birliğine ziyaret gerçekleşti. Tüfenkci’yi Birlik Başkanı Mehmet Taneli ve Birlik yönetimi karşıladı.

Gerçekleştirilen ziyaret için  Malatya Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Taneli, Bülent Tüfenkci’ye teşekkür etti.

Ziyarette bir değerlendirme yapan Bülent Tüfenkci ise; “Yerel seçimlerin gündemde olduğu, artık adaylarımızın netleştiği bir dönem içerisindeyiz. Türkiye önemli bir seçime giderken, Malatya’mızda önemli işler yapan birliklerimizi de bu seçim döneminde sorunlarını görebilmek ve taleplerini alabilmek adına ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Malatya ‘da, kırmızı et üreticileri birliği çok önemli çalışmalar yaptı. Besicilik gerçekten zor bir meslek.  Birliğimiz ve bizlerin çalışmalarıyla Malatya’da hayvancılık OSB’yi kurmuş durumdayız. Yönetimi oluşturduk, kararlar çıktı. Kurulması için çok uğraştık. Allah’a hamdolsun bildiğiniz gibi imar konuları da askıya çıktı. Kesimhanesiyle, yem fabrikasıyla modern OSB’yi kazandıracağız. Belki de Türkiye’ye örnek olabilecek bir OSB’yi Malatya’ya kazandıracağız. Daha önce Diyarbakır ve birkaç ilde olmasına rağmen, randıman alınamayan bir OSB’ler vardı. Biz inanıyoruz ki, Malatya’daki arkadaşlarımızın gayretiyle bu verimi yakalayacağız. Çünkü Malatya’daki hayvan üretimi de Malatya’nın potansiyelinin çok altında. Bununda çeşitleri var ama Malatya’da hayvancılığı geliştirmek, kırsalda ki göçü azalmak istiyorsak, birliklere ve diğer kuruluşlara da önemli görevler düşmektedir. Bunun alt yapılarını tamamlamak, gelen taleplerin hayata geçirilmesi noktasında gayret göstermekte bizim işimiz. Bu görevi bugüne kara yaptığımıza da inanıyoruz.  Hayvancılık sektörü ekonomik konjektör, iklimden çabuk etkilenen bir sektör. Döviz kurlarındaki dalgalanma ve bir takım spekülasyonlar la yem fiyatlarındaki aşırı yükselmeler besicilerimizi zor durumda bıraktı. Yem fiyatlarının düşürülmesi noktasında hükümetimizin ciddi bir çalışması var” dedi.

 

 

“MALATYALI EN DOĞRU KARARI VERİR”

2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler içinde bir değerlendirme yapan Tüfenkci;“Önümüzde bir yerel seçim var. Şimdi doğru bir seçimle özellikle cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile beraber entegre olan ve onun ruhuna uygun bir şekilde çalışabilecek ekiplerin iş başına gelmesi ile beraber, Türkiye’nin gelişim ve değişimi noktasında Malatya’da üzerine düşen görevi yerine getirmiş olur. Anadolu’nun omurga illerinin gelişmesi, Türkiye’ni topyekûn ayağa kalkması demektir. İnşallah bu noktada Malatyalıların vereceği kararın en doğru karar olacağına inanıyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Hepimize, Önemli, Görevler, Düşüyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı