Haber Detayı
06 Şubat 2018 - Salı 18:06
 
“Her Kesimin Partisiyiz”
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Toplum Gönüllüleri Birliği Vakfı'nı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Şahin, “AK Parti iktidarı olarak hiçbir zaman vatandaşa sırtımızı dönmedik. Her kesimin partisiyiz” dedi.
Video Haber Haberi
“Her Kesimin Partisiyiz”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Malatya Toplum Gönüllüleri Birliği Vakfı'nı ziyaret etti. Milletvekili Şahin'in ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren Malatya Toplum Gönüllüleri Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Doğan, vakfın kuruluş amacı ve faaliyetlerini dile getirerek:" Malatya ve Türkiye'mizin menfaati için gönül birliği kardeşlik duygusunu öne çıkartıp beraber hareket etmenin yollarını arıyoruz" dedi.

“MİLLİ BİRLİK ÖNEMLİ”

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin ise sivil toplum örgütlerinin öneminden bahsederek milli birlikteliğin önemine değinerek, şunları söyledi: “Hepimiz birbirimizi çok yakından tanıyoruz. Aynı mahallenin insanlarıyız, bireyleriyiz. Sahayı en iyi bilenlerden müteşşekir oluşumun anındayız. Malatya'dan bahsedince ister genelde olsun isterse yerelde olsun, Mecliste dahil olmak üzere Malatya'yı hatırlarlarken Malatya'nın o sağlam durusu, o dik duruşu gerçekten birçok ildeki buna benzer birçok yapılardan müteşekkir bir iliz. Gerçekten hakkın hakimiyeti için elimizden geldiğince önce gerçekten nefsimizden ferakkat ediyoruz ve söz konusu vatan olunca ümmet olunca biraz önce bahsettiğimiz gibi veya ümmetin farklı coğrafyada ki insanlarımız bir takım dertleriyle hemhal olması noktasında. Biraz önce sayın hocamızın söylemiş olduğu gibi söz gerçekten ilk kıblemiz olan Kudüs olunca, şu an olunca emperyalistlerin çokça kanayan yarası olan Kudüs'ümüzü gene özellikle İsrail'in başkenti yapmaya öncelik bir takım kirli ittifakların var olduğu dönemlerde, sesini en gür çıkartan illerinden bir tanesi olmamızda bize değer katmaktadır. Burada yalnızca Türkiye'de değil, gerçekten dünyada hassas olan kesimlerimin dikkatini çeken bir konu” dedi.

“HİÇ BİR ZAMAN SIRTIMIZI DÖNMEDİK”

AK Parti olarak hiçbir zaman vatandaşa sırtını dönmediklerini belirten Şahin, “Malatya sesini en iyi ve en gür şekilde çıkartan ve ümmetin göğsünü kabartan ve o günün şartlarında dindar insanlara karşı yapılan bir darbeye karşı sivil inisiyatifin vermiş olduğu iller olmamız sebebi ile yurt dışından bir böyle gıptayla izlenen illerimizden birisiyiz. Özellikle Türkiye de adalet ve kalkınma partisi 16 yıldır iktidarda ise bizim sivil ayağımız diyebileceğimiz duyarlı olan insanlarımızın bu konudaki isteği bizim için çok önemli. Bu bir araya gelmemizin göstergesi ama buradan hareketle 15 Temmuz 2016 da mağlum o alçak girişimin neticesinde bütün İslami hassasiyeti olan çevreleri töhmet altında bırakmak gibi bir rahman içerisinde olan maalesef hem yerelde hem de genelde olan sözcüleri var. Bunlar şu ana kadar bir çok açıklamalına baktığımız zaman Türkiye de AK Parti cemaatler yönetiyormuş gibi bir algı var. Bu yanlış bir algıdır. Gerçekten AK Parti bu güne kadar hiç bir zaman millete sırtını dönerek siyaset yapmadı, milletle istişarelerini kesmeyerek dokunmadık hiç bir kesim bırakmadan var olmaya çalışıyoruz. Tabi bu birilerinin hoşuna gitmiyor olabilir ama biz buyuz. Gerçekte her kesimin partisiyiz her kesimin iktidarıyız her kesimin millet vekiliyiz" dedi. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Her, Kesimin, Partisiyiz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı