Haber Detayı
10 Ağustos 2019 - Cumartesi 10:17
 
Her Türlü Şiddete Karşıyız
Sağlık- Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl; "Biz şiddetin her türlüsüne karşıyız. Sadece sağlık alanında değil eğitimde, kadına, çocuğa, hayvana karşı olsun hiç bir şiddeti onaylamadığımız belirtmek isterim. Bu konuda vatandaşlardan duyarlı olmalarını isteriz. Haksızlığa uğradıklarını düşündükleri zaman haklarını arama mercileri var. Resmi yazılar ile haklarını arayabilirler" dedi.
Video Haber Haberi
Her Türlü Şiddete Karşıyız

Son zamanlarda sağlık çalışanlarına artan şiddeti gündeme getiren Sağlık- Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, haksızlığa uğradığını düşünen vatandaşların haklarını şiddetle değil, ilgili yerlere başvuruda bulanarak aramaları istedi.

En son Turgut Özal Tıp Merkezi kundaklama olayını hatırlatan Bingöl, şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını ifade ederek şu açıklamalarda bulundu;"Emeğe saygı, şiddete sıfır tolerans diyoruz. Tedavi, ameliyat olmamanızda yapılan bu haksızlığın sonuncunun şiddet olduğunu düşünmüyoruz. Bizler bunu sağlık ve sosyal hizmet çalışanları olarak şiddetin karşısındayız. Geçtiğimiz aylarda yaşamıştık, Araştırma hastanesinde yapılan kundaklama olayında, farz edelim bir eksiklik vardır, bir sıkıntı oluşmuştur. Eğer vatandaşımız haklı ise haksız duruma getirmemesini düşünüyoruz. Bir hukuk devletiyiz, hukuk devletinde de hak arama yöntemleri var. Bu mercilere giderek hakkını arayabilir. Hakkını aradığı zaman bu haksızlığının karşılığının olacağını düşünüyoruz. Ama ne olursa olsun yapılan bir şeyin karşılığı şiddet olmamalıdır. Bizler, hepimiz bu memleketin insanlarıyız. Sağlık çalışanlarımızda bu ülkemizin çocukları, sağlık hizmetini alanlarda bu ülkenin, bu vatanın çocukları. Geçtiğimiz aylarda yaşadığımız, Araştırma hastanesi kundaklama olayını hatırlarsınız. Orada yaktığınız binanın içerisinde binlerce insan yatıyor ve çalışıyor. Alevler binanın komplesini sarmış olaydı, bunun vebalini siz nasıl izah edecektiniz. Binlerce insanın hayatını tehlikeye sokmanın insanlıkla uzaktan, yakından alakasının olmadığını, bağdaştırılamayacak durumda olduğunu düşünüyoruz. Az önce de dediğim gibi, biz şiddetin hiç birine, sadece sağlık alanında olan değil, eğitimde, kadına, çocuğa, hayvana karşı olsun hiç bir şiddeti onaylamadığımız belirtmek isterim. Bu konuda vatandaşlardan duyarlı olmalarını isteriz. Haksızlığa uğradıklarını düşündükleri zaman haklarını arama mercileri var. Resmi yazılar ile haklarını arayabilirler"

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Her, Türlü, Şiddete, Karşıyız,
Yorumlar
Haber Yazılımı