Haber Detayı
07 Şubat 2018 - Çarşamba 17:05
 
“HERKESİ BOLU’YA BEKLİYORUZ”
İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği ya da kısa adıyla MAZLUMDER, 14 Şubat’ta Bolu’da yapılacak olan 28 Şubat’ın karar duruşması için Malatyalı tüm vatandaşları Bolu Cezaevi’ne davet etti.
Video Haber Haberi
“HERKESİ BOLU’YA BEKLİYORUZ”

14 Şubat’ta Bolu’da yapılacak olan 28 Şubat’ın karar duruşması hakkında bir basın açıklaması düzenleyen Malatya MAZLUMDER Şubesi, tüm Malatyalıları Bolu Cezaevi’ne davet etti. Malatya Adiliye Binası önünde gerçekleştirilen açıklamaya, bazı sivil toplum kuruluşunun temsilcileri de destek verdi.

MAZLUMDER adına açıklama yapan MAZLUMDER Malatya Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Şaban Kocaman, “Yapılacak olan 28 Şubat Mahpusları Serbest Bırakılsın, talebiyle şubelerimizle eşzamanlı olarak başlattığımız eylem ve basın açıklamaları dizisinin beşincisinde bu talebi tekrar dillendirmek üzere meydanlardayız. 42 bayram babasız büyüyen çocuklar, cezaevlerinde yaşlanan gençler ve torun sahibi olan babalar, bin bir hastalıkla boğuşan dedeler, bitmeyen 28 Şubat soğuğunun hesabı sorulmamış bedeli olarak hepimizin imtihanı olduğu önümüzde duruyor. 28 Şubat hukuk, medya,  siyaset ve bürokrasi kültürümüze pompaladığı ve etkisi halen süren çarpıklıklar bir yana, hapsettiği ve 20 yılı aşkın sürelerdir cezaevlerinde tutulan siyasi mahpuslar yönünden devam eden bir darbedir. Bu darbe her Şubat ayında tarihten kesitler sunarak ya da nostaljik söylemlerle geçiştirilemeyecek bir Mazlumiyeti en kaba haliyle devam ettirmektedir. Bu Şubat’ın da böyle geçmemesi adına 28 Şubat Davasının karar duruşmasının da yapılacağı önümüzdeki hafta, yani 14 Şubat Çarşamba günü neredeyse her cenahtan 28 Şubat mahpusunun 20 yılı aşkın bir süredir tutulduğu Bolu Cezaevi önünde basın açıklaması yapacağımızı deklare ederiz. Bu açıklamamıza tüm Malatya halkını bekliyoruz. Bu çerçevede soruna duyarlı bütün sivil toplum örgütlerinden, basın yayın organlarından ve diğer kişi ve kurumlardan söz konusu çalışmalara katkı sağlamalarını beklediğimizi ifade ediyor, bugüne kadar katkı sunan her kişi ve kuruma teşekkürlerimizi sunuyoruz. Mazlum der olarak tekraren,28 Şubat Siyasi Yargı Kararları İptal Edilsin ve 28 Şubat Mahpusları Derhal Serbest Bırakılsın” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “HERKESİ, BOLU’YA, BEKLİYORUZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı