Haber Detayı
04 Ocak 2019 - Cuma 17:41
 
“Herkesin Haddi Değil 6 Ok’a Laf Etmek”
Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın “Halk 31 Mart’ta CHP’ye o 6 Oku yaktıracak” sözlerine tepki gösterdi. Kiraz; “Milletvekili orada CHP’nin amblemine laf etmiyor, orada Cumhuriyetin kuruluş değerlerine, Atatürk’ün ilkelerine laf ediyor. 6 oka laf ederken, herkesin bir kez daha düşünerek hareket etmesi gerekiyor. Herkesin, haddi değil 6 oka laf etmek” dedi.
Video Haber Haberi
“Herkesin Haddi Değil 6 Ok’a Laf Etmek”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından bir restoranda basın açıklaması düzenlendi. Açıklamaya CHP Malatya İl Başkanı Enver Kiraz, CHP Battalgazi İlçe Başkanı Abdulvahap Ayzabar, CHP Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Soner Gökçe ile partililer ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda konuşan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık’ın “Millet Chp’ye O 6 Oku Yaktıracak” açıklamasını gündemine alarak şunları söyledi;  “Gündemimiz belki yerel seçimlerle ilgili ama başka bir konuya temas etmek istiyorum. AK Parti Milletvekili Çalık’ın bir ifadesi vardı. O, ‘Halk 31 Mart’ta CHP’ye o 6 oku yaktıracak’ diyor. 6 Ok’un anlamından bihaber olan bir milletvekili ile karşı karşıyayız. 6 Ok’un yanmasından nasıl bahsedebiliyor, bunu neyle eşleştiriyor bunu anlamak mümkün değil. 6 Ok aslında, Cumhuriyet Halk Partisi’nin amblemi ama CHP’nin amblemi öyle sıradan, İçişleri Bakanlığı’na verilen bir dilekçe ile kurulmuş bir siyasi partinin amblemi ile asla karıştırılmamalı. 6 Ok bizim için çok şey ifade ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi, Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş ve onun ilkesi olan 6 ilkeyi, 6 Okla barındıran bir siyasi parti. Dolayısıyla aslında milletvekili orada CHP’nin amblemine laf etmiyor, orada Cumhuriyetin kuruluş değerlerine, Atatürk’ün ilkelerine laf ediyor. 6 oka laf ederken, herkesin bir kez daha düşünerek hareket etmesi gerekiyor. Herkesin, haddi değil 6 Ok’a laf etmek. Çünkü bu ülkesinin kuruluşunda sağcı solcusu, Kürdü, Türkü ve bu ülkede yaşayan tüm unsurlar bir araya gelerek ulusal bağımsızlık savaşını kazandılar. Uzun süredir Malatya’da milletvekili olan bu hanım efendi bu 6 okun ne anlama geldiğini dahi bilmiyor. O sanıyor ki, kendisi gibi patlatabilecek bir ampul kullanıyor. Edison bilseydi ki bugün ampul zarar verebilecek anlamda kullanılacak, emin olun Ampulü icat etmezdi. 6 Ok’un içinde rejimimizin adı var. Yani Cumhuriyetçilik var. Milliyetçilik var. Halkçılık var, Laiklik var. İnkılâpçılık var. Vatandaş bir poşeti bile 25 kuruşa almak zorunda kalıyor. Malatya’nın birçok sorunu var. Çevreyolu yok, Battalgazi’de Devlet Hastanesi yok. Malatya’nın trafik sorunu var. Malatya yeşillikten beton Malatya’ya dönüştü ve sen önce bunların hesabını ver” dedi. 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “Herkesin, Haddi, Değil, 6, Ok’a, Laf, Etmek”,
Yorumlar
Haber Yazılımı