Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 16:49
 
Herkesin Hakkını Savunacağız
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz; "Biz bu dönem Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi sayımız 7’den 11’e çıktı. Dolayısıyla gurup oluşturabiliyoruz ve imar ve denetim komisyonlarında yer alabiliyoruz. Bize inanan, bize güvenen, hatta başka partiye oy vermiş bütün Malatyalıların hakkını savunma noktasında hep birlikte Büyükşehir’de önemli bir mücadele vereceğiz" dedi.
Video Haber Haberi
Herkesin Hakkını Savunacağız

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya İl Başkanı Enver Kiraz parti binasında yaptığı basın toplantısında partinin Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerini tanıttı.

"‘Ben yaptım, oldu’ anlayışıyla Malatya’yı perişan ettiler, mahvettiler. Yeşil bir Malatya bugün betona çevrilmiş durumda. Çünkü her şeye bu dönemde rant olarak baktılar, rant olarak değerlendirdiler" diyen Kiraz; "Her toplantıya gitmeden önce hangi konuyla ilgili Büyükşehirde görüşmeler varsa burada görüşmelerimizi yapıp, bir değerlendirme gerçekleştirerek bu toplantılara katılacağız. Geçen dönem istediğimiz bir Meclis oluşmadı. Sayımızın düşüklüğü nedeniyle birçok önemli komisyonda bize yer verilmedi. Bize özellikle İmar, Denetim Komisyonları gibi komisyonlarda yer verilmeyince asıl işlerin yapıldığı alanlarda biraz da habersiz kalmak zorunda kaldık. Çünkü biz geçen dönemde ifade ettik, biz bu memleket için seçilmiş, bu memlekete hizmet etmek isteyen insanlarız. Bu memleketin çocuklarıyız, bu memleketin partisiyiz, bu memleketin Meclis üyeleriyiz. Dolayısıyla bu memleketin belediye başkanlarıyız. Bu anlamda sayımız ne olursa olsun, komisyonlara yer almamız gerektiğini ifade ettik. O zaman Hekimhan Belediyemiz, Arguvan Belediyemiz, Arapgir Belediyemiz örnek, önemli çalışmalar gerçekleştirerek, örnek olacak bir düşünceyle sayı yeterli olmasa da bütün komisyonlarda yer vermişti. Çünkü şeffaf, herkesin anlatabileceği, hizmet sıralamasında öncelik gözetiyorsan hiç kimseden çekineceğin bir durum söz konusu olamaz. Ama gördük ki, maalesef şeffaflıktan uzak, bizden mümkün oldukça kaçırdıkları bir belediye anlayışıyla, ‘Ben yaptım, oldu’ anlayışıyla Malatya’yı perişan ettiler, mahvettiler. Yeşil bir Malatya bugün betona çevrilmiş durumda. Çünkü her şeye bu dönemde rant olarak baktılar, rant olarak değerlendirdiler" şeklinde konuştu.

"KOMİSYONLARDA YER ALACAĞIZ"

Kiraz, geçmiş dönemlerde belediye meclis komisyonlarında yer bulamadık diyerek şunları söyledi; "Biz bu dönem Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi sayımız 7’den 11’e çıktı. Dolayısıyla gurup oluşturabiliyoruz ve imar ve denetim komisyonlarında yer alabiliyoruz. Bize inanan, bize güvenen, hatta başka partiye oy vermiş bütün Malatyalıların hakkını savunma noktasında hep birlikte Büyükşehir’de önemli bir mücadele vereceğiz. Bu mücadeleyi bütün Malatyalılar adına vereceğiz. Gerektiğinde kamuoyuyla bunları paylaşacağız, kamuoyu baskısı oluşturacağız. Ama gerektiğinde Mecliste muhalefetimizi ortaya koyacağız. Etkin, güçlü bir kadromuz var. Bu kadroya bu dönem Büyükşehirde güveniyoruz. Bu kadrodan çok şey bekliyoruz. Bu kadronun çok şey yapacağına ben yürekten inanıyorum. İlçelerimizde de yine arkadaşlarımızı görevlendireceğiz. Oradaki hakları da mutlaka biz Meclis üyelerimizle takip edeceğiz. Bütün yapılan, yapılmayan, söz verilenlerin takipçisi olmaya devam edeceğiz. Çünkü Malatya hepimizin. Malatya ilçeleriyle birlikte her şeyin en iyisini, en güzelini hak ediyor. Geldiğimiz noktada henüz altyapı, üstyapı problemleri henüz çözülmemiş birçok mahallemizin, köyümüzün olduğu gerçeğinden hareketle bütün Malatya’da bütün sorunların çözüldüğü, insanların mutlu, huzurlu yaşadığı bir yapı oluşması için arkadaşlarımızla birlikte önemli bir mücadele vereceğiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Hizmet kimin hakkıysa önce hizmet ona gidecek. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Meclis üyeleri ve belediye başkanları da rozetlerini bir tarafa bıraktılar, bu dönemde halka hizmet yolunda önemli adımlar atacaklar. Daha işin başındayız. Malatya için doğru yapılan ne varsa yanında olacağız. Bu konuda hiç kimsenin tereddüttü olmasın. Ama Malatya’yı geriye götürecek, Malatya’da sıkıntı yaratacak, Malatya’da rant uğruna heba edilecek her şeyin de sonuna kadar karşısında olacağız. Bunu taaddüt ediyoruz"

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: Herkesin, Hakkını, Savunacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı