Haber Detayı
26 Haziran 2018 - Salı 14:34
 
“Hürmetle Önlerinde Eğiliyorum”
Cumhurbaşkanı ve 27'nci Dönem Milletvekilli Genel Seçimlerinde Malatya'da Milliyetçi Harekat Partisi (MHP)’den 78 bin 371 oy alarak meclise girmeye hak kazanan Mehmet Celal Fendoğlu, yazılı bir açıklama yaparak, Malatyalı seçmenlere teşekkürlerini iletti.
Seçim 2018 Haberi
“Hürmetle Önlerinde Eğiliyorum”

MHP'den 17 Nisan 1978'te Malatya Belediye Başkanı iken evine gönderilen bombalı paketin patlaması sonucu 2 torunu ve geliniyle birlikte hayatını kaybeden Hamid Fendoğlu'nun yeğeni Mehmet Celal Fendoğlu milletvekili seçildi. 19 yıl aradan sonra Malatya'da MHP'den Milletvekili olarak seçilen M.Celal Fendoğlu, tüm Malatyalılara teşekkür etti.

“MALATYALILARA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

MHP'li Fendoğlu, Allah'a şükür ederek, bugünleri gördüklerini söyledi. Fendoğlu, 24 Haziran seçimlerini değerlendirerek şunları söyledi: "Bize bugünleri yaşatan başta Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlarıma, İlçe Başkanlarıma Ocak Başkanlarına, Belde Başkanlarına, Mahalle Başkanlarına, Kadın Kolları Başkanımıza; bu konuda gönüllü olarak yurtdışından gelip bu davaya omuz veren tüm dostlarıma, kızım Alara'ya, aileme, kardeşlerime, vatandaşlarıma ve tüm Malatyalılara buradan selamlarımı, sevgilerimi, muhabbetlerimi gönderiyorum. Hürmetle önlerinde eğiliyorum" ifadelerini kullandı.

MALATYA'DA MHP'YE 20 YILLIK HASRET

Malatya'da MHP'ye 19 yıllık hasretin olduğunu ifade eden milletvekili Fendoğlu, "En son 1999 yılında rahmetli Namık Hakan Durhan arkadaşımızı göndermiştik. Ondan buyana Milliyetçi Hareket Partisi yetim kalmıştı Malatya'da, sahipsiz kalmıştı. Artık başları dik, alınları açık bundan sonra her platformda onların sesi olabilecek bir vekilleri ve bir temsilcileri var. Hiç birisi endişe etmesinler, gururla gezsinler" şeklinde konuştu.

“ÜLKÜCÜ CAMİAYA TEŞEKKÜR”

Cumhur İttifakını değerlendiren MHP'li Fendoğlu, "Zaten Milliyetçi Hareket Partisi'nin katkısını uzak ara görebiliyorsunuz. Malatya'da daha önce yüzde 54 olan oyları bugün yüzde 70 oranında Cumhur İttifakı'nda cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yüzde 70'in üstünde oy almıştır. Bunda Milliyetçi Hareket Partisi'nin inanmış kadroları, ülkücüleri, gönüldaşları bir fiil Devlet Bahçeli'nin çağrısına uyarak, yüzde 14 civarında bir oy vermiştir. Şuanda bizim oy oranımız yüzde 16'dır. Yüzde 54'den. Cumhurbaşkanlığına verdiğimiz yüzde 16'yı vekillikte de almışız. Dikkat ederseniz ne bir eksik ne bir fazladır. Bu konuda tüm ülkücü camiayı duyarlı davrandıkları için de kendilerine teşekkür ediyorum" diye konuştu.

“SEVİNCİMİZ BURUK OLDU”

Fendoğlu, MHP'nin 2'nci sıra adayı Ömer ekici ve 3'üncü sıra adayı Burhan Coşkun'un seçilmediği için sevinçlerinin buruk olduğunu kaydederek, "3 milletvekili arzu ediyorduk. Malatya'daki dedikodular bizi rahatlatmadı, biz onlara inanmadık. Çalıştık aday olan arkadaşlarımızla, aday adaylarımızla, ekibimizle özellikle genç bir ekimizle, sosyal medyada piyer araştırmalarında 1 numara olan ekibimizle bütün il, ilçe, belde, köy ulaşmadığımız yer kaldıysa eğer haklarını helal etsinler. Mazbatadan sonra kendilerine teşekkür ziyaretlerine gideceğim. Ben, başta ülkücü camia, Milliyetçi Hareket Partisi camiası olmak üzere; tüm Malatya'nın vekiliyim. Buradan herkes merak etmesin hepsinin sesiyim, hepsinin sahibiyim, endişelerine gerek yok. Rahmetli Hamido'nun değdiği gibi; 'Haktan yanayım, milletten yanayım, doğruluktan yanayım' biz bu doğruluktan yana cayarsak eğer gök girsin, kızıl çıksın" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: “Hürmetle, Önlerinde, Eğiliyorum”,
Yorumlar
Haber Yazılımı