Haber Detayı
06 Ağustos 2019 - Salı 16:44
 
İÇECEK İKRAMINIZ REYHAN ŞERBETİ OLSUN
Gazetemiz yazarlarından Dyt.Dilara Yıldız, “şekeriniz kayısı, içeceğiniz reyhan şerbeti olsun “ dedi.
Yaşam Haberi
İÇECEK İKRAMINIZ REYHAN ŞERBETİ OLSUN

Sıcaklık nedeniyle sağlıklı içeceklerden birinin Reyhan Şerbeti olduğunu belirten Dyt. Diyara Yıldız, yaklaşan Kurban Bayramı’nda da ikramın en güzelinin Reyhan Şerbeti olduğunu söylüyor,

Dyt.Yıldız Reyhan Şerbeti ile ilgili şunları sözlerine ekliyor:

Bu sıcak yaz günlerinde ferahlatıcı, hazırlaması çok kolay ve aynı zamanda çok sağlıklı bir içecek varsa o kesinlikle reyhan şerbeti olmalı. Mor rengi ve kendine has güzel kokusuyla tadı da gayet güzel.

#Reyhan şerbeti, bağışıklık güçlendiricidir. Siz de yapay ve sağlıksız asitli içecekler yerine tercihinizi, geleneksel içeceğimiz olan reyhan şerbetinden yana kullanabilirsiniz.

#Sindirim sorunlarına, yorgunluğa, mide bulantısı-baş dönmesi ve strese çok iyi gelir. Özellikle sinirleri yatıştırıcı, sakinleştirici etkisi vardır.

#Kolesterol ve trigliserid yüksekliği olan kişiler özellikle tercih edebilir. Kardiyovasküler sağlığı olumlu yönde etkiler. Antioksidan özelliği vardır.

#Kan şekeri seviyesini dengeleyici özelliği vardır. Yükselen şekeri düşürür, diyabetten korur.

#Anti-inflamatuar etkiye sahiptir. Inflamatuar barsak rahatsızlığı, romatoid artrit gibi eklem rahatsızlığı olanlar için oldukça yararlıdır.

#Ödem söktürücü özelliği vardır. Karaciğer detoksifikasyonu sağlar. Ara ara detoks içeceği olarak, reyhandan yararlanabilirsiniz.

#Antibakteriyel etkisi olan reyhanı enfeksiyon durumlarında da kullanabilirsiniz.

Kaynak: Editör: Servet Bozan
Etiketler: İÇECEK, İKRAMINIZ, REYHAN, ŞERBETİ, OLSUN,
Yorumlar
Haber Yazılımı