Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 13:34
 
İhsan Koca’dan İstifa Açıklaması: Belli Arkadaşlarımız Üzülecek
AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, özel bir televizyonda gündeme ilişkin yaptığı açıklamalarda istifa edip etmeyeceği sorusuna: "Biz şuan da görevimizin başındayız. Şu anda Malatya'da böyle bir ihtiyaç söz konusu değil. Elbette Genel başkanımız teşkilat başkanlığımız nasıl uygun görürse öyle hareket edilecektir. Onun aksine bir hareket söz konusu olmaz. Belli arkadaşlarımız üzülecek ama şu an da öyle bir durum söz konusu değil." Dedi.
Siyaset Haberi
İhsan Koca’dan İstifa Açıklaması: Belli Arkadaşlarımız Üzülecek

AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, özel bir televizyonda gündeme ilişkin yaptığı açıklamalarda istifa edip etmeyeceği sorusuna: "Biz şuan da görevimizin başındayız. Şu anda Malatya'da böyle bir ihtiyaç söz konusu değil. Elbette Genel başkanımız teşkilat başkanlığımız nasıl uygun görürse öyle hareket edilecektir. Onun aksine bir hareket söz konusu olmaz. Belli arkadaşlarımız üzülecek ama şu an da öyle bir durum söz konusu değil." dedi.

Koca AK Parti Genel Başkan İhsan Koca kongre sürecine ilişkin: "Son kongremiz hukuken ve fiilen başlamış durumda. Önce delege seçimlerinde oy kullanacak üyelerimizin tespiti yapıldı. Delege seçimleri aşamasına gelmiş bulunuyoruz. Önümüzdeki haftadan 15 Aralık'a kadar da delege seçimlerimizi yapacağız. Doğrudan ilçe kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Nasip olursa da şubattan hazirana kadar ilçelerimizin kongrelerini yapmış olacağız. İl Başkanlığı ilçe kongreleri yapıldıktan sonra yapılacak. Ağustos ve Kasım ayları arasında da İl kongreleri yapılacak." dedi.

"KENDİ İÇİMİZDE DE NİCE ÖMERLER VAR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Ömerler" çıkışını değerlendiren Koca: "Hem ülkesini düşünen hem milletini düşünen, vatanına milletine devletine bağlı  onun için fedakarca çalışmalar yapabilecek milli ve manevi değerleri konusunda hassas gençlerimizi ve yetişkinlerimizi seçme ve bulma gayreti içerisinde olacağız. Ama şu bir gerçek ki Ömerleri bulacağız derken bu Ömerlerin tamamını dışarıda arayacağız değil tabi ki kendi içimizde de Ömerlerimiz var Haticelerimiz var. Kendi içimizdeki cevheri de açığa çıkartmamız lazım. Kendi içimizde de nice Ömerlerimiz var. Biz onlardan da istifade etmek durumundayız." dedi.

"BELLİ ARKADAŞLARIMIZ ÜZÜLECEK"

"Malatya il yönetiminde değişim olacak mı?" sorusunu yanıtlayan Koca: "Tazelenme ihtiyacı duyulan yerlerde elbette değişim olacaktır. Seçim döneminde kısmen başarısızlık yaşanmış yerlerde değişim hususları  göz önünde bulundurulacaktır. Bunun takdirini Genel Merkez yapacaktır. Geçtiğimiz günler de bazı il başkanlıklarımızda bazı ilçe başkanlılarımızda yeni görevlendirmeler oldu. Biz şuan da görevimizin başındayız. Şu anda Malatya'da böyle bir ihtiyaç söz konusu değil. Elbette Genel başkanımız teşkilat başkanlığımız nasıl uygun görürse öyle hareket edilecektir. Onun aksine bir hareket söz konusu olmaz. Belli arkadaşlarımız üzülecek ama şu an da öyle bir durum söz konusu değil." şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: İhsan, Koca’dan, İstifa, Açıklaması:, Belli, Arkadaşlarımız, Üzülecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı