Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 09:15
 
‘İkinci Üniversite için Geç Kaldık’
Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, beraberinde Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ve bazı esnaf temsilcileri ile birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ederek, Battalgazi Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın hayırlı olması temennisinde bulundu. Ziyarette, Malatya ile ilgili önemli konularda istişare edildi.
Gündem Haberi
‘İkinci Üniversite için Geç Kaldık’

TESK Yönetim Kurulu Üyesi ve Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, beraberinde Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ve bazı esnaf temsilcileri ile birlikte Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ederek, bir süre sohbet etti.

Ziyarette konuşan Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Şevket Keskin, Battalgazi ilçesinde yapılan hizmetlerin önemine dikkat çekerek, “Başkanımızı hizmet ederken her zaman gördük. Biz esnaf sanatkarlar camiası olarak hem yeni binayı görmek, hem de başarılar dilemeye geldik. Kendisine bundan sonraki işlerinde başarılar diliyorum” dedi.

 

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Evren ise, Yeni Hizmet Binası’nın hayırlı olması temennisinde bulunarak, “Değerli Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın yaptırdığı yeni Belediye Binasından dolayı kutluyoruz. Tebrik ediyorum. Dekorları ve yapısı çok güzel olmuş. Akıllı ve yeşil bir bina olarak çok güzel düşünülmüş” diye konuştu.

 

 Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bugün Battalgazi’de eğer başarı varsa ki hakikaten Türkiye’ye rol model olan hizmetlerde Battalgazi Belediyesi lokomotif görevi üstleniyor. Bunun temeli katılımcı belediyecilik anlayışındaki istişareye dayanmaktadır” dedi.

 

İkinci bir üniversitenin Malatya için önemine dikkat çeken Başkan Gürkan, “İkinci üniversite Malatya için elbette önemlidir. Özellikle Selçuklular döneminde Şahabe-i Kübra ve Şahabe-i Sura Medreseleri olarak o dönemde iki üniversitesi olan şehrin müdavimleriyiz. İkinci üniversite için çok geç kaldığımız kanaatindeyiz. Bu yüzden ilk göreve geldiğimiz yıl olan 2004’de Tacan Kışlasını meslek yüksek okullarına dönüştürülmesini ve Su Ürünleri ve Ziraat Fakültesinin açılması noktasında belediye olarak bizzat aynı hastanede olduğu gibi lokomotif görevi gördük. Oranın askeriyeden alınarak Fakülteye dönüştürülmesi noktasında da bizzat gayret göstererek bunun gerçekleştirilmesi sağlandı. İnşallah oraya da ikinci bir üniversite kurulması noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Öte taraftan binamız hakikaten güzel bir bina. Bu binanın akıllı ve yeşil bir olması bu bina Türkiye’de de örnek binadır” ifadelerini kullandı.  

 

Türk Hava Kurumu Üniversitesi ile ilgili yapılan görüşmeye değinen Başkan Gürkan, “Türk Hava Kurumu Üniversitesi ile yapmış olduğumuz görüşmede o üniversitenin bir iki okulunu açma noktasındaki çalışmalarımızı da ilk olarak burada sayın başkanımızın ziyaretlerinde ifade ediyorum. Bir aksilik olmazsa yarın ilgili heyet buraya gelecek, o heyetle bu konuyu görüşeceğiz. Bizim ortak paydamız Malatya’dır, Battalgazi’dir. Biz bunlarla yetinme durumunda da değiliz” diye konuştu.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: ‘İkinci, Üniversite, için, Geç, Kaldık’,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
‘İkinci Üniversite için Geç Kaldık’
Yorumlar
Haber Yazılımı