Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 10:42
 
“İkinci Yarıyılida Zam Düşünmüyoruz”
Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce, 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının ikinci döneminde, okul servis araçlarına zammın şimdilik gündemde olmadığını dile getirdi.
Video Haber Haberi
“İkinci Yarıyılida Zam Düşünmüyoruz”

Malatya Minibüsçüler ve Umum Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce okul servis araçlarında ikinci dönem için bir zam olacak mı? Sorusunu değerlendirdi. İnce, sıkıntılara rağmen zam yapmayı düşünmediklerini söyledi. İnce, ayrıca şehir içi minibüs durağının üzerinin kapatılma sözünü de gündeme taşıdı.  

İlk olarak okul servis araçları ücretlerini değerlendiren İnce, konu ile ilgili şu bilgilerde bulundu;“2017-2018 eğitim öğretim yılı çok şükür sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Malatya’da Türkiye’nin servis kalitesi bakımından çok üstündeyiz. Bugüne kadar ciddi anlamda bir kazamız yâda olayımız olmamıştır. Tüm servisçi şoför arkadaşlarıma şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum. Özellikle ekonomik krizden sonra mazottun, akaryakıtın yüksek fiyat artışı, SGK giderlerimizin çok yükselmesi, araç parçası, şoför yevmiye giderlerimizin yükselmesinden sonra bu dönem gerçekten esnafımız çok büyük ekonomik kriz içerisinde.  Ancak bu bağlamda bizler esnaf olarak devletimizin, vatandaşlarımızın, velilerimizin yanında olduğumuzu her zaman söyledik bir kere daha söylemek istiyoruz. Bizler bu noktada fiyat artışına gitmedik çok cüzi bir miktar arttırmıştık oda ekonomik dalgalanmadan önce yaptığımız fiyat düzenlemesiydi. Dediğim gibi fiyat artışı yapmadık, ikinci dönem içinde gündemimizde böyle bir konu yok.  Tabi ki, konuyla ilgili esnaflarımızla tabi ki istişare halinde olacağız”

 

 

“SÖZÜNÜZÜ YERİNE GETİRİN”

Malatya Şehir içi Minibüs Duraklarının üzerinin kapatılması için verilen sözü hatırlatan İnce;“Bu noktada özellikle Büyükşehir Belediye başkanımız ilk görevi aldığı günün ikinci günü buğday pazarı içerisindeki şehir içi otobüs terminali esnafları ziyaret ederek şikâyetlerini dinlemek ve yerinde çözüm üretmek maksatlı görüşmeler yapılmıştı. Sağolsun kendileri de yolcularımızın yazın sıcakta, kışın soğukta korunabilmesi şoför esnafımızın daha rahat edebilmesi için minibüs durağının üzerinin kapatılma talimatı vermişti ve esnafımıza da kamuoyunda söz vermişti. Yaklaşık 4-5 ay geçmesine rağmen, minibüs durağımızla ilgili hiçbir çalışma gerçekleştirilmedi. Bu nokta da yetkililerle görüşmemiz devam ediyor. Yetkililer; ‘ihaleden çıkarılacak, ihale geldi’ gibi söylemlerle bizi bekletmektedirler. Esnaf adına talebim bu sözün yerine gelmesi. Burası 150 tane esnafın faydalandığı yer değildir, ortalama 50-60 bin yolcumuzun ziyaret ettiği bir bölgedir. Minibüs durağının üstünün kapatılması vatandaşlarımıza yapılan bir hizmet olarak görüyorum. Cumhurbaşkanımızın her zaman söylediği bir söz vardır ‘Ağzımızdan çıkan söz senettir’ diye.  Hacı başkanımızdan rica ediyoruz, seçime kadar buranın kapatılmasını talep ediyoruz” dedi.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Onay Ozan
Etiketler: “İkinci, Yarıyılida, Zam, Düşünmüyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı