Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 13:34
 
İlk Biz Oturacağız
Malatya Berberler ve kuaförler odası başkanı Ramazan Toptaş, virüs nedeniyle karantinaya alınan berberleri, karantina sonrasında ziyaret ederek, ilk tıraşı için kendisi koltuğa oturacak.
Gündem Haberi
İlk Biz Oturacağız

Koronavirüs salgını nedeniyle birçok meslek gurubu iş yapamaz duruma geldi. Bu meslek guruplarının en başında berber ve kuaförler var. Bayramdan sonra sıkıntılı süreci atlatılacağını düşünen Malatya Berberler ve kuaförler odası başkanı Ramazan Toptaş, salgında kendilerine destek olan Malatya Valisi Aydın Baruş'a teşekkür etti.

DESTEK TEŞEKKÜRÜ

Sağlık il müdürlüğü tarafından yapılan, 'Malatya'da bazı berberlerde koronavirüs vakası çıktı" açıklamasının ardından berberlerin işleri bir anda kesilmiş ve berberlerde açıklamaya yönelik tepkilerini dile getirmişti. Yapılan tepkilerin ardından Malatya Valisi Aydın Baruş'la görüşen Başkan Toptaş, Vali Baruş'un kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkürlerini iletti. Toptaş;  "Bildiğiniz gibi bu virüsten dolayı 50-55 gündür iş yerlerimiz kapalıydı. Bu süre içerisinde tabi bazı sıkıntılar yaşadık. 11 Mayıs itibariyle tekrar işyerlerimiz açıldı. Malatya Valimizin davetiyle dün Valiliğe gittik. Çalışma saatlerimizde bir değişiklik oldu. 3 gün olmak üzere geçici süreliğine sabah 08.00 ile akşam 23.00 saatleri arasında işyerlerimiz açık olacak. Cuma gününe kadar meslektaşlarımız bu saatler arasında çalışmalarına devam edecek Cuma gününe kadar. Bu vesileyle de ben Malatya Valimiz sayın Aydın Baruş camiam adına bize verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum. Ne zaman gitsek, kapısını çalsak sağ olsun her konuda bize yardımcı oluyor. Odamız maske ve dezenfektan malzemeler göndermişti. Biz bunları üyelerimize dağıtık." dedi.

"ZOR SÜREÇ YAŞADIK"

Ülke genelinde birçok meslek gurubunun zor bir süreç yaşadığına dikkat çeken Toptaş;"Bu süreçte de işlerimiz normal bir seviyede gidiyor. Bayram beklentisi yok. İşlerde düşüş var. İnşallah bu Cuma gününe kadarda bu süreci atlattıktan sonra, Bayram bitmesiyle Türkiye'de bulunan bütün meslektaşlarımızın işlerinin düzeleceğini tahmin ediyoruz. Virüsle mücadeleden dolayı devletimize ve sağlık bakanlığımıza teşekkür ediyoruz. Vaka sayıları da zaten hızlı bir düşüşe geçti. Bayramdan sonra inşallah işlerimiz iyi olur. Çok zor bir süreç yaşadık ve halende bu süreç devam ediyor. Türkiye'deki tüm meslek gurupları bu sıkıntı yaşıyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun."dedi.

 "İLK BİZ OTURACAĞIZ"

Karantinası biten berber ve kuaför arkadaşları ziyaret edip koltuklarına tıraş için ilk kendilerinin oturacağını ifade eden Toptaş; "Bu sıkıntılar keşke yaşanmasaydı, bizlerde üzüldük. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum, bu kapatılan işyerlerimize biz Bayram'dan sonra, karantina süreleri bitimiyle dükkanlarının yeniden açılmasıyla birlikte bu arkadaşlarımızı ziyaret edeceğiz. Bu virüs sizlerde de çıkabilir, bizlerde de çıkabilir. Ekibimizle ziyaret edip, koltuklarına oturup ilk tıraşlarını bizler olacağız ve onlara da destek olmayı amaçlıyoruz." Şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör: Onay Ozan
Etiketler: İlk, Biz, Oturacağız,
Yorumlar
Haber Yazılımı