Haber Detayı
24 Temmuz 2016 - Pazar 13:04
 
İlk Üç Hafta Önemli
Yeni sezon hazırlıklarının birinci ayağını Bolu’da sürdüren Yeni Malatyaspor’da, teknik direktör İrfan Buz önceki gün çekilen PTT 1.Lig fikstürünü değerlendirdi. Buz, ‘İlk üç haftanın önemine’ dikkat çekti.
Teknoloji Haberi
İlk Üç Hafta Önemli

MEHMET YELER

Yeni sezon hazırlıklarını Bolu’da sürdüren Yeni Malatyaspor’da, moraller üst seviyeye yükseldi. Günü çift antrenman ile sürdüren sarı kırmızılılarda teknik direktör İrfan Buz, önceki gün Riva’da çekilen PTT 1.Lig fikstürünü değerlendirdi. Buz, ‘Lige iyi bir başlangıç yapmak istediklerini’ söyledi.

“İLK ÜÇ HAFTA ÇOK ÖNEMLİ”

Buz, kamptaki sabah antrenman öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Bizim açımızdan fikstüre bakıldığında ilk üç müsabaka çok önemli. İlk hafta Mersin İdman Yurdu deplasmanı, Samsunspor ile iç sahada ve Denizlispor ile deplasmanda karşılaşacağız. Çok kötü bir kura çekimi değil. Ama bizim için ilk üç müsabaka çok önem taşıyor. Biz, ilk haftalarda iyi bir başlangıç yapmak istiyoruz. İlk üç müsabakada maksimum puanla çıkarsanız, lige daha güvenle başlamış olursunuz. Bu maçların kolay olmayacağı kanaatindeyim. Üzerimize büyük işler düşüyor. Görevimizin ve bu görevin ağırlığının farkındayız” dedi.

“ÇALIŞMALARIMIZ İYİ GİDİYOR”

Yeni sezon hazırlıklarının çok güzel gittiğine de değinen Buz, “Yeni sezon hazırlıklarımız güzel bir şekilde gidiyor. 20’nci günümüze yaklaştık. İlk etapta fiziksel olarak çalışma fırsatı bulduk. Zaman zaman eksikliklerimiz oldu. Yeni transferlerimizde kampa katıldı. Daha da gelecektir inşallah. Ben kamptan çok memnunum. Futbolcu kardeşlerimiz gayet özverili çalışıyor. İstekli ve arzulu şekilde çalışmalarını sürdürüyor. İlk etap kamp programının bizim için önemli olduğunu düşünüyorum. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız oldu. Onları adaptasyon sürecini altlatmaları için elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah kampımızın ikinci ayağını da kazasız ve belasız şekilde tamamlar ve lige başlarız” ifadelerini kullandı.

“NOKTA TRANSFERLER YAPACAĞIZ”

Transferlerin sürebileceği sinyallerini de veren tecrübeli teknik adam, sözlerini şöyle sürdürdü: “Birkaç bölgemizde eksikliklerimiz var. Başkanımızda zaten birkaç transfer daha yapılacağını söyledi. Önümüzdeki günler neyi gösterecek, bekleyip hep birlikte göreceğiz. Bir hoca tabi ki elinde alternatifleri olan futbolcularının olmasını ister. Fakat biz alternatif futbolcular yerine bize faydalı olabilecek transferler ile ilgileniyoruz. Nokta transferler diyebileceğimiz, transferler yapacağız. O yüzden kimsenin şüphesi olmasın. Güzel bir kadro ile lige başlayıp, hedeflerimiz doğrultusunda ilerleyeceğiz” şeklinde konuştu.

“YENİ ARKADAŞLAR DEVAM EDECEK”

Takıma yeni katılan futbolculara izin verilmeyeceğinin altını çizen Buz, “Geç gelen arkadaşlarla ilgili olarakta şu bilgiyi vermek istiyorum. Onlarla aynı seviyeye getirmek için, izinleri bu futbolcuları kapattık. Kampa erken katılan futbolculara bugün istirahat verdik. Ama yeni katılan arkadaşlarımıza idman yaptırdık. İzin olayı olacaktır. Ayın 7’inde kampa katılan arkadaşlarımıza üç gün izin vereceğiz. Yeni katılan arkadaşlarımız ise o izinden yararlanamayacak. Onları da diğer futbolcuların seviyesine getirmek için çalışıyoruz. Ayın 26’ında ise 2.Etap kamp etabımız başlayacak. Hazırlık döneminde en az üç tane hazırlık maçımız olacak. 28-31 Temmuz ve 4 Ağustos’ta’ hazırlık maçlarımız olacak. Maçlarımızı programladık. Allah’ın izniyle o maçlarla çıkıp arkadaşlarımızı lige hazır tutmak istiyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yeni, sezon, hazırlıklarının, birinci, ayağını, Bolu’da, sürdüren, Yeni, Malatya
Yorumlar
Haber Yazılımı