Haber Detayı
22 Eylül 2017 - Cuma 10:08
 
İlköğretim Haftası Kutlandı
İlköğretim haftası nedeniyle Darende Nadir ilkokulunda bir kutlama programı düzenlendi.
Eğitim Haberi
İlköğretim Haftası Kutlandı

İlköğretim haftası nedeniyle Darende Nadir ilkokulunda bir kutlama programı düzenlendi. Nadir İlkokulu'nda düzenlenen İlköğretim Haftası kutlamalarına, Darende Kaymakamı Enver Hakan Zengince, İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Şimşek, Belediye başkan yardımcısı Savaş Kazancıoğlu, Belediye meclis üyeleri, daire amirleri, okul müdürleri ve öğrenci velileri katıldı.

“YENİ NESİLLER YETİŞTİRMELİYİZ”

Kutlama programında konuşma yapan Nadir İlkokulu müdürü Mustafa Kızmaz, “ Yeni bir eğitim öğretim yılının ilk günlerinde sizlerle olmanın Türkiye’nin aydınlık geleceği olan çocuklarımızı yetiştirecek değerli öğretmenlerimizle ve Ülkemizin geleceği çocuklarımızla birlikte olmanın heyecanı içerisindeyim. İlk emri ‘Oku’ olan dinimizin ışığı altında okuma yazmanın temelinin atıldığı ilkokulumuzda eğitime başlamış bulunuyoruz. Eğitimin amacı hedefi ve gayesi yeni nesiller yetiştirmek olmalıdır. Hedefsiz ve gayesiz bir neslin ne kendisine ne ailesine ne vatanına ne de milletine faydası olamaz” dedi.

İNCE: “510 ÖĞRETMENLE HİZMET VERİYORUZ”

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının Ülkeye ve İlçeye hayırlı olmasını dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Fevzi İnce, “Eğitimciler olarak eğitim öğretim faaliyetlerine ilk önceliğimiz öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde eğitim öğretim yılını tamamlamasıdır. Bir diğer önceliğimiz çocuklarımızın ve gençlerimizin milli ve manevi değerlerimizle donatılarak yetiştirilmesidir. Bu amaçlar doğrultusunda İlçemizde 8 orta öğretim, 8 ilköğretim okulu, ilk ve ortaokul beraber, 5 bağımsız orta okulu, 5 ilkokul, 7 birleştirilmiş sınıf ilkokul, 1 müstakil anaokulu, olmak üzere 34  eğitim kurumumuzda 5800 öğrenci eğitim görmektedir  bu öğrencilerimizden temel eğitimde 852, ortaöğretimde 781, toplam 1633 öğrencimiz  118 servisle  taşınmaktadır. Öğlen yemeği verilen öğrenci sayımız 1972’dir. 772 öğrencimiz ise yurtlarımızda kalmaktadır. 510 öğretmenimiz 41 personelimizle yeni eğitim ve öğretim yılında görev yapmaktadır” şeklinde konuştu.

ZENGİNCE: “İLİM SAYESİNDE OLACAKTIR”

İlçe kaymakamı Enver Hakan Zengince ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bizim orta Asya’dan Anadolu’ya kadar dönem içerisinde Devletimizin ve milletimizin en parlak olduğu dönemlerin, eğitimin de en parlak olduğu dönemler olduğu aşikardır. Komşularımız ve kardeşlerimizin umut ışığı olan Devletimizin geleceğinin aydınlık olması, ilim sayesinde olacaktır. Buda öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz sayesinde olacaktır. Bu umutlarla ben ilköğretim haftasının Ülkemize ve Darende’mize hayırlı olmasını diliyorum” İfadelerini kullandı.

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: İlköğretim, Haftası, Kutlandı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İlköğretim Haftası Kutlandı
Yorumlar
Haber Yazılımı